جزئیات مهم از اجرای طرح ترافیک تهران از فردا تا چهارشنبه ۱۴ دی ماه

با توجه به تشدید و استمرار آلودگی و پایداری هوا و در معرض خطر قرار گرفتن شهروندان، بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا مجوز‌های روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران از روز دوشنبه ۱۱ دی ماه تا روزچهارشنبه ۱۴ دی ماه صادر نمی‌شود.
جزئیات مهم از اجرای طرح ترافیک تهران از فردا تا چهارشنبه ۱۴ دی ماه
کد خبر : ۵۲۷۳۰

معاون استاندار تهران از لغو صدور مجوز‌های روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران تا پایان روز چهارشنبه خبر داد.

 میرمحمد غراوی در این‌باره گفت: با توجه به تشدید و استمرار آلودگی و پایداری هوا و در معرض خطر قرار گرفتن شهروندان، بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا مجوز‌های روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران از روز دوشنبه ۱۱ دی ماه تا روزچهارشنبه ۱۴ دی ماه صادر نمی‌شود.

 

فعالیت کارخانه‌های سیمان با ۵۰ درصد ظرفیت
معاون استاندار تهران با بیان اینکه مقرر شد تمامی فعالیت‌های کارخانجات تولید سیمان با ۵۰ درصد ظرفیت صورت پذیرد، گفت: همچنین تصمیم بر آن شد که پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر جانمایی شوند و شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام کنند.

 

جلوگیری از تردد شبانه خودرو‌های گازوئیلی سنگین
غراوی ادامه داد: پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راهور شرق و پلیس راهور غرب تهران، از تردد شبانه خودرو‌های گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل روئت دارند، جلوگیری کنند.

 

ممنوعیت فعالیت ورزشی مدارس در محیط‌های باز
معاون استاندار تهران ضمن اعلام ممنوعیت فعالیت ورزشی مدارس در کلیه مقاطع در محیط‌های باز، از مردم خواست تا از انجام فعالیت‌های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط‌های باز خودداری کنند.

غراوی در ادامه گفت: مقرر شد جلوگیری از تردد وسایل حمل و نقل عمومی که آلایندگی قابل رویت دارند اعم از مینی‌بوس، اتوبوس، ون و تاکسی از محل توقفگاه اتوبوس‌های شرکت واحد و پایانه‌های مسافربری توسط شهرداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای صورت پذیرد.

وی ادامه داد: همچنین لازم است که سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفر‌های غیر ضروری و نظایر آن، اقدام کنند.

 

تاکید بر استفاده از ماسک
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (N ۹۵) توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس شامل کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و ...، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها و ... که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

جلوگیری پلیس راهور از تردد وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی
غراوی اظهارکرد: تاکید شد که پلیس راهور تهران بزرگ باید نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودرو‌های دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل آورد.

معاون استاندار تهران افزود: ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحد‌های نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان، کماکان ادامه یابد و شرکت گاز استان، نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحد‌های متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آن‌ها در این شرایط ضروری است، اقدام کند.

غراوی همچنین گفت: شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان، برای جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان، نظارت ویژه اعمال کنند. همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست استان، نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحد‌های آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحد‌های تولیدی و صنعتی، اقدام کند.

وی در پایان از اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران خواست تا نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحد‌های آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحد‌های تولیدی و صنعتی، اقدام کند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر