وضعیت قرمز در اصفهان!

تیم فوتبال شمس‌آذر در روزی که تصمیمات داوری به شکل عجیبی علیه حریف سرشناسش بود، موفق به کسب پیروزی ارزشمند یک بر صفر مقابل سپاهان شد تا از عنوان قهرمانی این تیم در نیم فصل هم جلوگیری کند.
وضعیت قرمز در اصفهان!
کد خبر : ۵۲۷۹۷

سپاهان با مشکلات و حواشی زیادی به این مسابقه رسیده بود و چند بازیکن این تیم اجازه بازی نداشتند که در نهایت با خط زدن نام هادی محمدی، احسان پهلوان و کاوه رضایی کارت بازی پیام نیازمند، رضا شکاری و رضا اسدی صادر شد.

شاید به همین دلیل بود که تیم مورایس در دقایق ابتدایی مسابقه تمرکز لازم را نداشت و خیلی زود هم در دقیقه ۶ دروازه این تیم روی ارسال حسین گودرزی و ضربه سر شیرجه‌ای رحمان جعفری در میان غفلت مدافعین طلایی‌پوش باز شد. البته در ادامه مسابقه نیز شاهد یک نمایش چشم‌گیر از شاگردان سعید دقیقی بودیم و آن‌ها یک نمایش تحسین‌برانگیز را در نیمه اول از خودشان نشان دادند و چندین مرتبه تا آستانه ثبت گل دوم مسابقه هم رفتند که در بیشتر مواقع پیام نیازمند با اعتماد به نفسی مثال زدنی مقابل آن‌ها ظاهر می‌شد. در این نیمه و به ویژه دقایق پایانی آن سپاهان نیز چند موقعیت بسیار خوب داشت که با بی‌دقتی مهاجمان و البته عملکرد ستودنی جعفرپور سنگربان جوان تیم هیچ‌کدام از این حملات به نتیجه نرسید.

نیمه دوم مسابقه تحت الشعاع درگیری هواداران دو تیم که با پایان نیمه اول آغاز شده بود، پس از وقفه‌ای چند دقیقه‌ای و اعتراض بازیکنان سپاهان به جایگاه در نظر گرفته شده برای هواداران تیم‌شان آغاز شد. سپاهان هدفی جز کسب سه امتیاز و عنوان قهرمانی نیم فصل نداشت و بی‌محابا روی دروازه شمس آذر که در نیمه دوم با توجه به پیروزی عقب نشسته بود، حمله می‌کرد. آن‌ها بار‌ها تا آستانه گلزنی هم پیش رفتند و در دقایق پایانی مسابقه سرانجام به این مهم دست یافتند، ولی داور به شکل عجیبی این گل سالم را مردود اعلام کرد و چند دقیقه بعد هم صحننه مشکوک روی شهریار مغانلو خطای پنالتی تشخیص داده نشد تا سپاهانی‌ها به شدت عصبانی شوند. آن‌ها که پیش از گل شهریار مغانلو با اخراج سرمربی خود مواجه شده بودند، در ادامه به دلیل اعتراض‌هایی که به تصمیمات حاج‌ملک و کمک‌هایش داشتند، سعید فتاحی و سانتوس مربی گلر‌های خودشان را هم از دست دادند تا بار دیگر یک مسابقه لیگ برتر برای سپاهان تاوان زیادی داشته باشد.

با این نتیجه سپاهان در کسب عنوان قهرمانی نیم فصل با تجربه سومین شکست پیاپی بازماند و از ۳۱ امتیاز تجاوز نکرد تا به احتمال فراوان استقلال قهرمان نیم فصل شود و در سوی  دیگر شمس آذر ۲۰ امتیازی شد و با شکلی رویایی نیم فصل را در رتبه نهم خاتمه داد.

 ترکیب شمس آذر
علیرضا جعفرپور، مهدی محمدی، محمدرضا رضایی، هومن ربیع‌زاده، حسین گودرزی (مصطفی احمدی-'۸۴)، علی آزادمنش، پوریا سرآبادانی، صادق آلبوصبیح (فراز امامعلی-'۶۷)، امیرمحمد نسایی، علی‌اصغر اعرابی (محمد پاپی-'۶+۹۰)، رحمان جعفری (عیسی مرادی-'۶۷).
سرمربی: سعید دقیقی

ترکیب سپاهان
پیام نیازمند، رضا اسدی، برایان دابو، محمد کریمی، فرشاد احمدزاده، آریا یوسفی، میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، محمد قربانی، شهریار مغانلو و رضا شکاری (عیسی آل‌کثیر-'۷۴).
سرمربی: ژوزه مورایس

شرح گل:

شمس‌آذر ۱- سپاهان ۰ (رحمان جعفری-دقیقه ۶): تیم شمس آذر که از همان دقایق ابتدایی مسابقه از سمت چپ خط هجومی خود خطرناک ظاهر شده بود، موفق شد در دقیقه ۶ روی ارسال حسین گودرزی و ضربه سر شیرجه‌ای رحمان جعفری گل اول را ثبت کند.

کارت زرد

شمس آذر: هومن ربیع‌زاده ('۷۵)

سپاهان: محمد کریمی ('۷+۹۰)

کارت قرمز

سپاهان: ژوزه مورایس ('۸۵)

دقایق حساس:

دقیقه ۴: ارسال بیرون پای بازیکنان شمس‌آذر از سمت راست خط دفاعی سپاهان با ضربه سر علی آزادمنش با اختلاف بسیار کمی راهی اوت شد.
دقیقه ٢۴: شمس‌آذر دروازه سپاهان را به توپ بسته و سه موقعیت پشت سر هم ایجاد کرد که هر سه موقعیت با واکنش نیازمند به تور دروازه نرسید.

دقیقه ٢۶: شوت سرکش رضا اسدی از داخل محوطه جریمه را به زیبایی جعفرپور در اختیار گرفت.
دقیقه ٢٨: شمس آذر یک موقعیت دیگر به دست آورد که از محوطه شش قدم ضربه مهاجم این تیم پوریا سرآبادانی توسط نیازمند دفع شد.

دقیقه ٣٠: ضربه آریا یوسفی روی تیرک دوم به تیرک مخالف برخورد کرد و در ادامه ضربه رضا اسدی هم مدافعین برگشت دادند.
دقیقه ٣۵: شمس آذر دو موقعیت گلزنی دیگر با ارسال ایجاد کرد که زودتر از تیم میزبان مدافعین سپاهان توپ را دور کردند.

دقیقه ٣٩: علی‌اصغر اعرابی پس از کنار زدن یکی دو مدافع سپاهان در موقعیت تک به تک با پیام نیازمند قرار گرفت، ولی این سنگربان یک‌بار دیگر سنگر تیمش را حفظ کرد. در برگشت شوت مهاجم دیگر مهاجمین شمس‌آذر به‌صورت دانشگر برخورد کرد و این بازیکن نقش بر زمین شد تا بازی متوقف شود.

دقیقه ۴٣: یک نفوذ دیگر با پاس رو به عقب بازیکنان شمس آذر همراه شد و پیام نیازمند باز هم با خروج به موقع از رسیدن توپ به مهاجم تیم حریف جلوگیری کرد.

دقیقه ۴۴: شوت رحمان جعفری روی ضربه ایستگاهی با واکنش خوب نیازمند به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۴۵: روی ضربه کرنر این‌بار خروج نیازمند مناسب نبود و ضربه سر مهاجم شمس آذر از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ٣+۴۵: تیم فوتبال سپاهان روی شوت رضا اسدی و ارسال یک کرنر خطرساز شد که بازهم نتوانست راهی به گل پیدا کند.
دقیقه ۴۶: موقعیت خطرناک سپاهان در شروع نیمه دوم با بی‌دقتی شهریار مغانلو همراه بود و توپ از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۵۹: شوت شهریار مغانلو در حالی که موقعیت تک به تک داشت و چرخشی داشت تا شوت بزند با اختلاف زیاد از بالای دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۶۰: ضربه سر رضا اسدی به راحتی در اختیار جعفرپور، گلر شمس آذر، قرار گرفت.

دقیقه ۶۹: شوت خطرناک محمد کریمی، کاپیتان سپاهان، پس از برخورد به مدافعین شمس آذر به کرنر رفت.
دقیقه ۷۳: شوت شهریار مغانلو از نزدیکی‌های محوطه شش قدم زده شد، ولی جعفرپور یک واکنش عالی دیگر نشان داد و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۹۰: ضربه سر مهاجم تیم فوتبال شمس آذر با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۳+۹۰: سپاهان موفق شد با ضربه سینه شهریار مقانلو به گل برسد، ولی کمک داور اول مسابقه منصوری این گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد که جنجال زیادی در پی داشت و یک عضو دیگر از تیم فوتبال سپاهان اخراج شد

دقیقه ۷+۹۰: جنجال‌های این مسابقه ادامه پیدا کرد و در این دقیقه برخورد بسیار مشکوک شهریار مغانلو با مدافع شمس آذر را خطای مهاجم سپاهان تشخیص دادند تا بار دیگر نیمکت سپاهان به حد انفجار برسد و دو عضو این تیم که فتاحی و سانتوس مربی گلر‌های تیم بودند.

در حاشیه

*بالاخره تلاش مدیران سپاهان جواب داد و آن‌ها توانستند مجوز بازی پیام نیازمند، رضا شکاری و رضا اسدی را برای مسابقه بگیرند. البته برای این کار آن‌ها مجبور به خارج کردن نام هادی محمدی، احسان پهلوان و کاوه رضایی از لیست تیم شدند.

*سیاوش یزدانی پس از پشت سر گذاشتن یک مصدومیت دیگر بار دیگر به فهرست بازیکنان تیم بازگشته است.

*در این مسابقه ژوزه مورایس رامین رضاییان را به دلیل مصدومیت و ارشیا سرشوق را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد.

*نکته مهم دیگر این مسابقه بازگشت رضا اسدی، محمد کریمی و برایان دابو به ترکیب اصلی است. این سه بازیکن در مصاف با آلومینیوم اراک اخراج شده بودند و حالا با پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت بار دیگر در ترکیب اصلی حضور دارند.

*سپاهان در صورتی‌که بتواند در این مسابقه به پیروزی دست پیدا کند، قهرمان نیم فصل اول رقابت‌های لیگ بیست و سوم لقب می‌گیرد.

*ورزشگاه سردار آزادگان میزبان این مسابقه مملو از تماشاگران پرشور قزوینی است که برای تماشای تیم محبوبشان به استادیوم آمده‌اند.

*شهریار مغانلو پس از اینکه سه موقعیت پیاپی روی دروازه نیازمند ایجاد شد به‌شدت نسبت به عملکرد هم‌تیمی‌هایش در فاز دفاعی اعتراض کرد.

*سعید دقیقی به دلیل اخراج در مصاف با پرسپولیس این مسابقه را از روی سکو‌ها تماشا می‌کند.

*نیمه دوم مسابقه به دلیل درگیری‌ای که میان هواداران دو تیم پس از پایان نیمه اول ایجاد شده بود و تا شروع نیمه دوم جریان داشت با تاخیر آغاز شد. بازیکنان سپاهان پس از اینکه برای شروع نیمه دوم وارد زمین شدند، با دیدن اعتراض هواداران سپاهان خواهان رسیدگی به وضعیت آن‌ها شدند و برای دقایقی حاضر به بازی نشدند که در ادامه با تلاش مسئولان شرایط برگزاری مسابقه مهیا شد.

*ژوزه مورایس، سرمربی پرتغالی تیم فوتبال سپاهان، در دقیقه ۸۰ و پس از خطایی که داور علیه سپاهان گرفت به شدت عصبانی شد و به بطری‌های آب کنار زمین شوت زد که این اقدام او با کارت زرد داور جریمه شد.

*حاج‌ملک دقایقی پس از نشان دادن کارت زرد اول به مورایس به دلیل ادامه اعتراضات او در دقیقه ۸۵ کارت زرد دوم را هم به سرمربی پرتغالی سپاهان نشان داد و از کنار خط اخراجش کرد.

اتفاق ویژه ‌
می‌توان به تصمیمات عجیب تیم داوری این مسابقه اشاره کرد که در دقایق پایانی می‌توانستند گل سپاهان را سالم اعلام کنند یا به سود این تیم پنالتی بگیرند، ولی آن‌ها به این موضوع اعتقادی نداشتند.

بهترین بازیکنان زمین 
در هر دو تیم به بازیکنان زیاد می‌توان اشاره کرد. جعفرپور و نیازمند، اما در این مسابقه پر از موقعیت بهترین‌ها بودند.

شرح بازی 
نیمه اول این مسابقه جذاب و تماشایی بود و شاید بالای ۲۰ شوت از سوی دو تیم به سمت دروازه‌ها زده شد که فقط یکی به تور نشست. با شروع نیمه دوم این سپاهان بود که مالک توپ و میدان شد و موقعیت‌های زیادی هم ایجاد کرد، ولی در انتها وقتی سوت حاج ملک به صدا درآمد شاگردان مورایس نتوانستند نتیجه را تغییر بدهند. اما بی‌شک این مسابقه یکی از جذاب‌ترین و شاید جذاب‌ترین و البته یکی از پرحاشیه‌ترین مسابقات نیم فصل اول لیگ بود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ورزش سه
مجله زندگی
ارسال نظر