چهارشنبه بدون ماسک در هوای تهران نفس نکشید

به دلیل کاهش کیفیت هوا هشتمین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا برگزار شد و تا انتهای روز پنج شنبه مواردی جهت اجرا مصوب گردید.
چهارشنبه بدون ماسک در هوای تهران نفس نکشید
کد خبر : ۵۲۹۰۰

هشتمین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا، در ساعت ۱۶ روز سه شنبه مورخ ۱۲/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و با حضور سایر اعضا برگزار شد.

با توجه به پایداری و سکون نسبی جو و کاهش کیفیت هوا و میانگین شاخص ۲۴ ساعته منتهی به ساعت ۱۱ روز سه شنبه مورخ ۱۲/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ برابر با عدد ۱۵۳ که مربوط به آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۵/۲ میکرون می‌باشد و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها تا روز پنجشنبه مورخ ۱۴/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ به منظور حفظ سلامت مردم و کاهش مواجه گروه‌های حساس و پرخطر، موارد مشروحه ذیل، جهت اجرا از روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ لغایت پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۴/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ برای کلیه شهرستان‌های استان به استثنای شهرستان فیروزکوه، مصوب گردید.

۱. مقرر گردید تمامی فعالیت‌های آموزشی مقاطع تحصیلی ابتدایی در دو نوبت صبح و عصر در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ به صورت مجازی و غیر حضوری انجام پذیرد.

۲. تمامی مهدهای کودک‌، کودکستان‌ها و مدارس استثنایی ( در تمامی مقاطع ) در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/۱۰/۱۴۰۲ تعطیل اعلام می‌گردد.

۳. مجوزهای روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ صادر نمی‌شود.

۴. تمامی فعالیت‌های معادن شن و ماسه ممنوع می‌باشد.

۵. طرح زوج و فرد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا در روز چهارشنبه مورخ ۱۳/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ اجرا می‌گردد.

۶. مقرر گردید تمامی فعالیت‌های کارخانجات تولید سیمان با ۵۰ درصد ظرفیت صورت پذیرد.

۷. پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند.

۸. شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام نماید.

۹. تردد شبانه کلیه خودروهای گازوئیلی سنگین به استثنای میکسرهای حمل بتن در محدوده کامیون ممنوع شهر تهران ، ممنوع می‌باشد.

۱۰. سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا ، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن ، اقدام نماید.

۱۱. استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ،(N۹۵) توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها و...، که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
مهر
مجله زندگی
ارسال نظر