خبر فوری | ارتش اسرائیل به حالت آماده‌باش درآمد

تل‌آویو خود را برای پاسخ قاطع حزب‌الله که ممکن است با موشک‌های دوربرد باشد، آماده می‌کند؛ ارتش اسرائیل سامانه گنبد آهنین را در امتداد مرز با لبنان و منطقه الجلیل تقویت کرده است.
خبر فوری | ارتش اسرائیل به حالت آماده‌باش درآمد
کد خبر : ۵۲۹۶۳

ارتش اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه، سوم ژانویه و ساعاتی پس از ترور معاون دفتر سیاسی جنبش حماس صالح العاروری از ترس پاسخ مقاومت، وضعیت آماده‌باش را در مرز با لبنان اعلام کرد.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که «تل‌آویو خود را برای پاسخ قاطع حزب‌الله که ممکن است با موشک‌های دوربرد باشد، آماده می‌کند؛ ارتش اسرائیل سامانه گنبد آهنین را در امتداد مرز با لبنان و منطقه الجلیل تقویت کرده است».

شب گذشته در اثر حمله پهپادی اسرائیل به ضاحیه جنوبی بیروت، یک دفتر متعلق به جنبش حماس را در منطقه المشرفیه هدف قرار داد که در پی آن سه نفر از جمله صالح العاروری شهید و ۱۱ نفر دیگر هم زخمی شدند.

جنبش حزب الله لبنان در واکنش به ترور نائب رئیس دفتر سیاسی حماس، تأکید کرد که این جنایت بی پاسخ نخواهد ماند و حاوی پیام‌های سیاسی-امنیتی است؛ این تروز تحول خطرناکی در مسیر جنگ محور مقاومت با دشمن خواهد بود.

طبق گزارش رسانه‌های عبری تصمیمات امروز ارتش اسرائیل درباره وضعیت مرز با لبنان پس از نشستی اتخاذ شده که نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو بنیامین نتانیاهو، وزیر جنگ یوآو گالانت و عضو کابینه جنگ بنی گانتز عضو حضور داشته‌اند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
فارس
مجله زندگی
ارسال نظر