نوبت‌بندی آب تهران در دستور کار نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: بحث نوبت بندی آب در دستور کار نیست، اما تعدیل فشار در شبکه و مدیریت توزیع در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.
نوبت‌بندی آب تهران در دستور کار نیست
کد خبر : ۵۳۰۱۱

محسن اردکانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار داشت: میانگین بارندگی سالیانه که در استان تهران ۲۸۰ میلیمتر بوده در سال گذشته به ۱۹۰ میلیمتر رسیده است و میزان بارندگی در ۳ ماه پاییز نسبت به پاییز سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: رقم بارندگی در تهران نسبت به میانگین بلند مدت٬ ۵۵ درصد کاهش داشته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران٬ با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب گفت: مصرف آب هر شهروند تهرانی ۲۵۰ لیتر در شبانه روز است در حالی که این رقم برای شهروندان شهر‌های پربارش با میانگین ۷۵۰ میلیمتر در سال٬ تقریبا ۱۶۰ لیتر در شبانه روز است که البته با صرفه جویی ۱۰ درصدی از سوی شهروندان تهرانی٬ می‌توانیم این کم آبی را به راحتی پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: تلاش شرکت آب و فاضلاب٬ مدیریت مصرف آب است؛ در وضعیت نرمال سد‌ها باید ۷۵۰ میلیون متر مکعب ذخیره داشته باشند که این موضوع بارندگی ۲۸۰ میلیمتری در سال را می‌طلبد که در حال حاضر وجود ندارد.

اردکانی خاطرنشان کرد: سالی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب در شهر تهران توزیع می‌شود که با ۱۰ درصد کاهش مصرف هر شهروند تهرانی٬ ۱۲۰ میلیون متر مکعب صرفه جویی خواهد شد که این رقم معادل یک و نیم برابر سد لتیان تهران است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: افزایش دمای امسال ارتباط مستقیم با مصرف آب دارد و در حال حاضر بارش باران هم در تهران ۵۵ درصد زیر حد نرمال بوده است.

وی افزود: با همه این اوصاف٬ بحث نوبت بندی آب در دستور کار نیست، اما تعدیل فشار در شبکه و مدیریت توزیع در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر