طرز تهیه لازانیا در قابلمه؛ مجلسی و خوشمزه

طرز تهیه لازانیا در قابلمه و روی گاز را مرور می‌کنیم.
طرز تهیه لازانیا در قابلمه؛ مجلسی و خوشمزه
کد خبر : ۵۳۰۲۳

یکی از روش‌های تهیه و پخت لازانیا این است که آن را در قابلمه و به ساده‌ترین روش ممکن تهیه کنید و بتوانید سریع آن را برای یک شام یا نهار روزانه خود و عزیزان‌تان روی گاز آماده کنید.

در ادامه طرز تهیه لازانیا در قابلمه و روی گاز را مرور می‌کنیم.

مواد لازم برای تهیه لازانیا در قابلمه

طرز تهیه لازانیا در قابلمه؛ مجلسی و خوشمزه

طرز تهیه لازانیا در قابلمه
۱. آماده کردن گوشت
اولین مرحله از طرز تهیه لازانیا در قابلمه درست مثل طرز تهیه لازانیا رولی بدون فر، سریع و آسان این است که در قابلمه مناسب مقداری روغن اضافه کنید بعد پیاز خرد شده را بریزید و بگذارید طلایی شود. وقتی پیاز خوب طلایی شد گوشت چرخ کرده را اضافه کنید تا سرخ شده و رنگش تغییر کنید بعد ادویه‌ها را اضافه کنید. در نهایت هویج خرد شده و فلفل دلمه‌ای را به همراه گوجه فرنگی خرد شده و سس قرمز با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا مواد داخل لازانیا آماده شود.

۲. آبکش کردن لازانیا
لازانیا‌ها را در مقداری آب جوش به مدت ۲ تا ۳ قرار دهید تا کمی نرم شود. بعد آن را در آبکش بگذارید.

۳. درست کردن لایه‌ها و پخت لازانیا
اکنون و در این مرحله از طرز تهیه لازانیا در قابلمه نوبت آن است که مواد لازانیا را لایه لایه روی هم بریزید. برای این کار ابتدا یک لایه از مایه گوشت بریزید و بعد یک لایه ورق لازانیا بگذارید و سپس پنیر‌ها را اضافه کنید و این کار را تا تمام شدن کل مواد لازانیا انجام بدهید. دقت کنید که آخرین لایه حتما پنیر باشد. در نهایت در قابلمه را ببندید و بگذارید لازانیا به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه با کمترین حرارت بپزد.

نکات تکمیلی برای تهیه لازانیا به روش‌های مختلف
تهیه و پخت لازانیا هم با فر قابل انجام است هم بدون فر و واقعیت این است که تهیه لازانیا به هر دو روش خوب است.

آبکش ورقه‌های لازانیا
لازانیا را هم می‌توانید با لازانیای آبکش شده تهیه کنید هم با ورقه‌های لازانیای خشک. فقط دقت داشته باشید اگر لازانیا را آبکش نکنید باید حتما سس شما آبدار باشد تا در زمان پخت ورقه‌های لازانیا خوب بپزد.

استفاده از مرغ به جای گوشت برای تهیه لازانیا
برای تهیه لایه میانی لازانیا لازم نیست حتما از گوشت چرخ کرده استفاده کنید. می‌توانید برای تهیه لازانیا از گوشت مرغ هم استفاده کنید. طرز تهیه لازانیا با مرغ رستورانی با و بدون فر را هم در کتاب کاله بخوانید.

سس بشامل برای تهیه لازانیا
یکی از سس‌هایی که می‌توانید برای لازانیا از آن استفاده کنید سس بشامل است که با آرد، شیر و نمک تهیه می‌شود. این سس که به آن سس لازانیا هم می‌گویند یکی از گزینه‌های جذاب برای لازانیا است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر