واکنش بازارها به حادثه تروریستی کرمان

به عقیده تحلیل‌گران فنی، اگر سکه حواله از محدوده مقاومت ۳۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان تا ۳۱ میلیون و ۸۰ هزار تومان عبور کند می‌شود گفت که بازار همچنان در مسیر صعود قدم برمی‌دارد.
واکنش بازارها به حادثه تروریستی کرمان
کد خبر : ۵۳۰۵۸

انفجار کرمان چرت بازار را پاره کرد. حواله درهم در روز چهارشنبه دو ساعت دیرتر از همیشه بسته شد. دلار مبادله بالا رفت یورو این مرکز کاهشی شد. قیمت تتر رکورد زد.

بازار دلار، سکه و طلا چهارشنبه را کاهشی استارت زدند. ریزش انس، سکه و طلا را به کانال پایین برد و قیمت‌ها تا حدود ساعت ۱۵ در این کانال ماندند تا زمان مخابره خبر انفجار در کرمان.

خبر انفجار و تعداد قربانیان و زخمی‌ها در گلزار شهدای کرمان که آمد سکه و طلا کانال‌هایشان را پس گرفتند. دلار هم بالای یک مرز مقاومتی مهم رفت. دلار هرات بالای ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان ایستاد که مرز مهمی به حساب می‌آید. بیش از سه هفته بود که دلار نتوانسته از این مرز رد شود.

اما تا قبل از حادثه کرمان در بازار چه خبر بود؟
در روز چهارشنبه قیمت سکه در ۳۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان بازگشایی کرد و بعد از کاهش بیش از ۲۰ دلاری انس طلا، با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی در ۲۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بسته شد. اما در پشت خط با حادثه کرمان ورق برگشت و دوباره قیمت سکه با افزایش وارد کانال ۳۰ میلیون تومان شد. قیمت طلای آبشده هم با کاهش به حوالی ۱۰ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان پایین آمده بود که با افزایش در معاملات عصر به حوالی ۱۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان برگشت.

بازار طلا و سکه در روز چهارشنبه بعد از ۱۰ روز اعتراض به طور کامل بازگشایی شد.

قیمت دلار هرات که از سه هفته گذشته نتوانسته بود به بالای مرز ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان برود در روز چهارشنبه بعد از حادثه کرمان از این مرز عبور کرد. قیمت دلار هرات در ۵۰ هزار و ۵۰ تومان بازگشایی کرد و با یک سرک به کانال ۴۹ هزار تومان، دوباره به بالا برگشت و در ۵۰ هزار و ۳۰ تومان بسته شد. این درحالی بود که قیمت دلار فردایی در هرات از مرز ۵۰ هزار و ۸۰ تومان عبور کرده بود. قیمت دلار در بازار ارز هرات هم مثل سایر بازار‌ها در پشت خط صعودی شد و از مرز مهم ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد. معامله‌گران می‌گفتند بعد از این همه رنج بودن دلار هرات و افزایش امروزش انگار که دنبال بهانه‌ای بود که از ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کند. دلار تهران هم با افزایش به حوالی ۵۰ هزار و ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان رسید.

قیمت درهم امارت با گپ مثبت ۴۰ تومانی در ۱۳ هزار و ۸۳۰ تومان بازگشایی کرد و با افزایش ۲۰ تومانی در ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان به کار خودش پایان داد. نکته بازار دبی این بود که برخلاف روز‌های قبل که در حوالی ساعت ۱۵ بسته می‌شد در روز چهارشنبه تا ساعت ۱۷ نرخ داد.

قیمت دلار حواله در مرکز مبادله با افزایش ۱۰۰ تومانی به ۳۹ هزار و ۲۶۰ تومان رسید. در یک ماه گذشته قیمت دلار حواله افزایش هزار تومانی داشته است. اما قیمت یورو در این مرکز با کاهش ۴۰۰ تومانی در کف کانال ۴۷ هزار تومان معامله شد.

به عقیده تحلیل‌گران فنی اگر سکه حواله از محدوده مقاومت ۳۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان تا ۳۱ میلیون و ۸۰ هزار تومان عبور کند می‌شود گفت بازار همچنان در مسیر صعود قدم برمی‌دارد.

قیمت تتر در روز چهارشنبه رکورد زد. قیمت تتر که از ابتدای دی ماه بر مدار صعود بود و به کانال ۵۱ هزار تومان رسیده بود، در روز چهارشنبه با ریزش نزدیک به ۲۰۰۰ دلاری بیت‌کوین، افزایشی شد و به میانه‌های کانال ۵۱ هزار تومان رسید. قیمت تتر رکورد ۴۷ روزه خودش را شکست.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر