پرطرفدارترین نام‌های ایرانی در سال ۱۴۰۲

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت:در حیطه دختران نام «فاطمه» در صدر جدول پرطرفدارترین اسامی قرار دارد و در حیطه پسران هم نام «محمد» در صدر پرطرفدارترین اسامی است.
پرطرفدارترین نام‌های ایرانی در سال ۱۴۰۲
کد خبر : ۵۳۰۷۸

هاشم کارگر، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: در صدر پرطرفدارترین اسامی قرار دارد.در حاضر در حیطه دختران نام مبارک «فاطمه» در صدر جدول پرطرفدارترین اسامی قرار دارد و در حیطه پسران هم نام «محمد» در صدر پرطرفدارترین اسامی است.

وی افزود: انشالله دستگاه‌های فرهنگی مرتبط در حوزه «نام» فعالیت بیشتری داشته باشند، هر چند ما به سهم خودمان این کار را کرده ایم تا بتوانیم استفاده از نام های ارزشمند دینی و با اصلالت در کشور را شاهد باشیم.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به استقبال کشورهای اروپایی از نام‌های ائمه اطهار(ع)، عنوان کرد: اخبار جدیدی به دست ما رسیده و بیانگر آن است که نام های اسلامی مانند محمد در کشورهای اروپایی مورد استقبال قرار گرفته است ما هم در کشور باید تلاش کنیم تا این مسیر ادامه یابد.

کارگر یادآور شد: در هفته گذشته، سامانه تعاملی «نام» را رونمایی کردیم که در این سامانه افراد می توانند نام هایی که مجوز دارند را برای نامگذاری فرزندان خود را انتخاب کنند و در عین حال این سامانه می‌تواند پاسخگوی پرسش‌های مردم درباره معانی، ریشه و میزان فراوانی اسامی در کشور باشد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: بیشترین فراوانی نام برای دختران با نام فاطمه ۱۰هزار و ۷۷۱جزء نام منتخب برای انتخاب نام نوزادان دختر متولد شده در ایران به ثبت رسیده است.

کارگر عنوان کرد: ۴ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۹۷۵ نوزاد دختر به نام مبارک فاطمه در کشور از ابتدا تاکنون نامگذاری شده است که بیشترین تعداد در کل اسامی افراد را شامل می‌شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر