کارت بلیط تخفیف‌دار یا رایگان مترو و اتوبوس به این افراد تعلق می‌گیرد + روش دریافت

۹ گروه واجد شرایط بلیط‌های تخفیف دار مترو و اتوبوس هستند و می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.
کارت بلیط تخفیف‌دار یا رایگان مترو و اتوبوس به این افراد تعلق می‌گیرد + روش دریافت
کد خبر : ۵۳۱۴۴

کارت بلیط تخفیف‌دار یا رایگان به دانش آموزان، دانشجویان، خانواده شهدا (همسر، والدین و فرزندان)، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر (همسر، والدین و فرزندان تحت تکفل)، جانبازان اعصاب و روان (همسر، والدین و فرزندان تحت تکفل)، افراد دارای ۶۵ سال سن و بالاتر (منزلت)، معلولین، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، مددجویان سازمان بهزیستی تعلق می‌گیرد.


نقص فنی که امروز در خط یک متروی تهران رخ داد و به تبع آن مسافران در ایستگاه میرداماد تا حقانی به مشکل برخورده بودند، رفع شده است.

تخفیف این کارت‌ها برای دانش آموزان و دانشجویان ۵۰ درصد، برای معلولان ۱۰۰ درصد، برای سالمندان ۹۰ درصد، مددجویان سازمان بهزیستی ۵۰ درصد، مددجویان کمیته امداد خمینی (ره) ۵۰ درصد، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۱۰۰ درصد، خانواده شهدا ۱۰۰ درصد، جانبازان اعصاب و روان ۱۰۰ درصد است.

برای دریافت کارت بلیت اقشار خاص باید به دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران بروید و ثبت درخواست کنید. دقت کنید که برای صدور کارت بلیت تمام افراد حتی افرادی که برای اولین‌بار اقدام به دریافت کارت بلیت اقشار خاص می‌کنند مبلغ ۱۲ هزار تومان دریافت می‌شود.


چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه استفاده از مترو برای تمامی بانوان در خطوط هفت‌گانه رایگان است.

بعد از انجام ثبت‌نام در دفاتر خدمات الکترونیک شهر باید منتظر پیامک بمانید و بعد از آن به ایستگاه صادقیه مراجعه کنید و اگر کارت بلیت قبلی را در دست دارید بعد از مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک، جهت شارژ کارت از طریق گیت‌های ورودی مسافری در ایستگاه‌ها اقدام کنید

افراد می‌توانند از طریق پست پیشتاز (با پرداخت هزینه پست) و یا به‌صورت حضوری با مراجعه به ایستگاه تهران (صادقیه) می‌توانید کارت بلیت خود را دریافت کنید. دفتر صدور کارت در سالن زیرگذر اتوبوس‌رانی ایستگاه صادقیه - اتاق ۱۱۵ واقع شده و تابلو‌های راهنمای مسیر برای پیداکردن آن در ایستگاه نصب شده است.

اعتبار این کارت‌ها از تاریخ صدور یک‌ساله است و کارت‌هایی که مبلغ دارند تنها یکبار در سال شارژ می‌شوند. طبق مصوبات کمیته بلیت شهر تهران فعلا امکان صدور المثنی برای این کارت‌ها وجود ندارد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر