آمار تکاندهنده از شهدای حادثه تروریستی کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تا عصر امروز پیکر ۸۹ شهید در پزشکی قانونی استان کرمان شناسایی و گواهی دفن آن‌ها صادر شده است.
آمار تکاندهنده از شهدای حادثه تروریستی کرمان
کد خبر : ۵۳۲۱۸

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی شامگاه ۱۵ دی ماه در این زمینه، سکوت مجامع به ظاهر حقوق بشری بین المللی در قبال این حادثه تروریستی را تاسف بار و غیر قابل قبول خواند و اظهار کرد: ۳۳.۷ درصد شهدای حادثه تروریستی کرمان کمتر از ۱۸ سال سن داشتند که نشان دهنده خباثت و عناد دشمنان ملت ایران در به خاک و خون کشیدن زنان، نوزادان، کودکان و نوجوانان بی دفاع است و سکوت مدعیان دفاع از حقوق کودکان و نوجوانان عملا تشویق این جنایتکاران به حساب می‌آید.

حمیدی گفت: در این عملیات تروریستی تعداد ۵۳ زن و دختر به شهادت رسیده‌اند که ۵۹.۶ درصد شهدا را شامل می‌شوند.

رئیس شورای قضایی استان کرمان اعلام کرد: ۸۵.۳ درصد شهدا ایرانی و بیش از ۱۴ درصد شهدا شامل شش نفر مرد و هفت نفر خانم از اتباع کشور افغانستان هستند.

وی به تلاش‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد تفرقه بین برادران اهل تسنن و تشیع اشاره کرد و افزود: وجود ۱۳ شهید افغانستانی در بین زائران قبر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و در هم آمیخته شدن خون شهدای شیعه و سنی، نشان‌دهنده موفقیت شهید قدس در متحدکردن ملت‌های منطقه در مقابله با سیاست‌های استکباری دولت‌های ظالم و مستکبر دنیاست.

حمیدی با اشاره به تعداد بالای زنان و دختران شهید شده در جنایت تروریستی کرمان گفت: این موضوع سکوت مجامع بین المللی به ظاهر مدافع حقوق زنان را به چالش می‌کشد و آن‌هایی که در برابر فوت یک خانم در کشور ایران بوق‌های مسمومشان گوش دنیا را کر نمود، در مقابل این جنایت لال شده‌اند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان بیان کرد: ۱۲ نفر از شهدا کمتر از ۱۰ سال سن داشتند که ۱۳.۴ درصد از شهدا را شامل می‌شوند.

وی اضافه کرد: ۲۳ شهید در فاصله سنی ۱۰ تا ۲۰ سال قرار دارند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه مسن‌ترین شهید این حادثه تروریستی ۶۸ سال سن و کوچک‌ترین شهید طبق اعلام پزشکی قانونی یک سال سن داشته است، افزود: تعداد ۲۰ شهید در بازه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال قرار داشتند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر