وضعیت نگران کننده ۳۲ نفر دیگر در پی حادثه تروریستی کرمان

وزیر بهداشت گفت: مجروحان انفجار تروریستی کرمان به ۱۲ بیمارستان که سه بیمارستان اصلی محسوب می‌شدند انتقال داده شدند که در مدت زمان کوتاهی نزدیک به ۱۱۰ عمل جراحی حیاتی انجام شد.
وضعیت نگران کننده ۳۲ نفر دیگر در پی حادثه تروریستی کرمان
کد خبر : ۵۳۳۰۰

وزیر بهداشت از بستری بودن ۱۰۱ بیمار در بیمارستان‌های کرمان در حال حاضر و بعد از ترخیص‌های چند روز گذشته خبر داد و افزود: ۳۲ بیمار از این مجموع بدحال و در بخش‌های ویژه بستری هستند و ۱۰ بیمار خیلی بدحال هستند.

وزیر بهداشت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را اولویت دولت دانست و تصریح کرد: در شهرستان قیدار هم بیمارستان رسول اکرم با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در آغاز کار دولت ادامه پیدا کرد و امروز به حدود ۴۵ درصد پیشرفت رسیده است.

وی از پیش‌بینی تصویب ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه بیمارستان رسول اکرم قیدار در سفر استانی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تامین بودجه احداث این پروژه تسریع شود و تکمیل آن از اولویت‌ها است، ضمن اینکه بیمارستان امیرالمؤمنین با ۱۶۰ تخت در این شهر فعال است.

عین‌اللهی اجرای پویش ملی را سلامت را یکی از اقدامات قابل توجه دانست و تاکید کرد: این طرح در راستای شناسایی بیماران قبل از ورود به چرخه بیماری اجرا می‌شود که ۳۶ میلیون ۶۱۰ هزار نفر در پویش ملی سلامت مشارکت کرده‌اند که خود رکود شکنی محسوب می‌شود.

وزیر بهداشت از شناسایی ۷۰۵ هزار و ۷۶۸ بیمار جدید داری فشارخون در طرح ملی پویش خبر داد و گفت: ۴۰۴ هزار و ۹۴۹ بیمار مبتلا به قند خون هم در این طرح شناسایی شده‌اند که خودشان از بیماری خود خبر نداشتند که نوعی پیشگیری محسوب می‌شود و در این میان آمار مشکوک هم ۸ میلیون نفر مشکوک به فشار خون و ۲.۵ میلیون نفر مشکوک به قند خون هستند که نوعی علامت خطر است.

وی آمار ارائه شده را مربوط به شهر‌ها دانست و تاکید کرد: کم‌تحرکی و عدم توجه به تغذیه هم‌وطنان شهرنشین را تهدید می‌کند و در واقع همه باید سبک زندگی خود نسبت به‌سلامتی خودتنظیم کنند.

عین‌اللهی به افتتاح‌های انجام شده در بیمارستان امیرالمومنین شامل سی‌تی‌اسکن و ماموگرافی اشاره و تصریح کرد: بیمارستان امیرالمومنین نیازمند رسیدگی بیشتر از جمله بخش سی‌سی‌یو است که قرار شد با کمک دانشگاه علوم پزشکی زنجان این بخش به لحاظ تجهیزات و فضای فیزیکی کمک شود.

وزیر بهداشت به افتتاح آزمایشگاه مرکز قیدار اشاره کرد و گفت: این افتتاح مشکلات مربوط به این حوزه را برای مردم این شهرستان حل خواهد کرد، ضمن اینکه ۲۴ خوابگاه واحد بهورزی افتتاح می‌شود.

وی مجموع اعتبارات هزینه شده در پروژه‌های سلامت‌محور خدابنده را ۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ضمن یک مرکز جامع سلامت الگو در سلطانیه بازدید شد که همه امکانات موردنیاز که خیرساز هم بود به بهره‌برداری رسید.

عین‌اللهی با بیان اینکه ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار در ۱۳ پروژه سلامت محور هزینه شده است، ادامه داد: این مراکز شامل مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، مرکز بهورزی و همچنین مرکز سوانح سوختگی که البته در آستانه افتتاح است که با تجهیز کامل به زودی بیمار پذیرش خواهد کرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه پروژه‌هایی که به‌صورت کامل آماده نشده باشند، افتتاح نمی‌شوند تا کار‌های تکمیلی آن‌ها هم انجام شود، ادامه داد: مرکز سوانح سوختگی و همچنین خوابگاهی در زنجان مشمول این پروژه‌ها هستند که بعد از تکمیل‌شدن در چند ماه آینده بهره‎برداری می‌رسند.

 

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
انتخاب
مجله زندگی
ارسال نظر