آلن دلون از پسرش شکایت کرد

شکایت بازیگر معروف از پسرش

آلن دلون و دخترش «انوشکا» هر دو شکایتی را علیه آنتونی پسر بزرگ این بازیگر مشهور به اتهام افترا مطرح کرده‌اند.
شکایت بازیگر معروف از پسرش
کد خبر : ۵۳۳۰۹

آلن دلون به عنوان یکی از قابل احترام‌ترین بازیگران سینمای فرانسه به تازگی از پسرش آنتونی به دلیل این که ادعا کرده؛ پدرش در حال پیرشدن است، شکایت کرده است.

دلون ۸۸ ساله در دهه‌های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ ستاره سینما و یکی از نماد‌های سینمای فرانسه بود که به خاطر همکاری با کارگردانانی مانند ژان لوک گدار شناخته می‌شود. او پیش از این ابراز نگرانی کرده بود که فرزندانش در اجرای وصیت نامه‌اش غفلت کنند.

پس از سکته مغزی در سال ۲۰۱۹، پسرش آنتونی دلون در مصاحبه‌ای مدعی شد، دلون در حال مرگ است و عنوان کرده: «او ضعیف و خسته است. او زیاد صحبت نمی‌کند، وقتی او را مجبور به تکرار می‌کنیم خسته می‌شود و برایش آزار دهنده است، زیرا صدایش دیگر مثل گذشته واضح و قابل شنیدن نیست».

آنتونی در مورد خواهر ناتنی‌اش انوشکا دلون نیز اظهار کرده بود: «خواهرم هرگز به من و برادرم اطلاع نداد که بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲، پدرم در حین بازدید از کلینیک در سوئیس تحت پنج آزمایش شناختی قرار گرفته است و هیچ یک از آن‌ها را با موفقیت نگذرانده است».

آلن دلون به سرعت از طریق وکیلش کریستوف آیلا واکنش نشان داد و گفت که به شدت از جو رسانه‌ای که توسط پسرش آنتونی سازماندهی شده شوکه شده و نمی‌تواند پرخاشگری پسرش آنتونی را که مدام به او می‌گوید که سالخورده است تحمل کند.

این ستاره سابق سینمای فرانسه به همراه دخترش شکایتی را برای افترا و آزار علیه آنتونی دلون تنظیم کرده است.

وکیل آلن دلو مدعی است که آنتونی تنها یک هدف دارد که آسیب رساندن به شهرت انوشکا و رابطه منحصر به فردی است که او همواره با پدرش داشته است.

سال گذشته نیز خانواده دلون درگیر حواشی زیادی بودند و آنتونی، آنوشکا و آلن-فابین دلون با هم متحد شدند تا هیرومی رولین پرستار پدرشان را از خانه‌اش بیرون کنند. فرزندان دلون مدعی بودند، هیرومی رولین سعی دارد سهمی از دارایی ۲۴۵ میلیون یورویی پدرشان به دست آورد.

آلن فابین دلون نیز سال گذشته اعلام کرد پدرش تصمیم به اُتانازی یا «مرگ خودخواسته» گرفته، اما پس از چند روز این اظهارات را پس گرفت.

آلن دلون تاکنون چندین بار در حمایت از اُتانازی صحبت کرده است که در سوئیس محل زندگی او امری قانونی است. اواسط ماه مارس سال گذشته نیز پسر دیگرش «آنتونی» در مصاحبه با شبکه RTL گفته بود به پدرش قول داده که هر وقت زمانش برسد، به او در مرگ خودخواسته کمک کند. برخی از رسانه‌ها بر اساس این صحبت‌ها اعلام کردند، آلن دلون از پسرش آنتونی درخواست کرده برای انجام مقدمات این کار به او کمک کند و حتی با خانواده‌اش نیز خداحافظی کرده است.

آلن دلون که بازی در ۸۰ فیلم از جمله چندین شاهکار سینمایی را در کارنامه دارد، اولین بار در سال ۱۹۶۰ و زمانی که ۲۵ سال داشت با بازی در فیلم «ظهر بنفش» توسط «رنه کلمنت» کارگردان فیلم کشف شد.

بسیاری از فیلم‌ها با بازی «آلن دلون» تبدیل به کلاسیک‌های سینما شدند و وی در طول دوران حرفه‌ای خود با کارگردانان نامداری، چون «آنتونیونی»، «ویسکونتی»، «ملویل» و «گدار» همکاری کرد و در کنار بازیگران بزرگی، چون «ژن گابن»، «عمر شریف»، «لینو ونتورا»، «کلودیو کاردیناله»، «مونیکا ویتی» و… مقابل دوربین رفت.

دلون نخستین بار در سال ۱۹۶۱ با فیلم «لذت زندگی» قدم به جشنواره کن گذاشت و سپس با فیلم‌های «خسوف» (۱۹۶۲)، «یوزپلنگ» (۱۹۶۳) و «آقای کلین» (۱۹۷۶) حضور در جشنواره کن را تجربه کرد و در سال ۲۰۱۹ جایزه نخل افتخاری کن را دریافت کرد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر