خبر خوش چمران به متقاضیان موتورسیکلت برقی | ۲۰۰ هزار موتورسیکلت وارد کشور می‌شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: برنامه‌هایی برای برقی‌سازی صورت گرفته و قرار است ۲۰۰ هزار موتورسیکلت برقی وارد شود و البته وزارت صمت هم زیرساخت‌های آن را فراهم می‌کند.
خبر خوش چمران به متقاضیان موتورسیکلت برقی | ۲۰۰ هزار موتورسیکلت وارد کشور می‌شود
کد خبر : ۵۳۳۵۲

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ۲۰ درصد از آلاینده‌های متحرک مربوط به موتورسیکلت‌ها است گفت: برنامه‌هایی برای برقی‌سازی صورت گرفته و قرار است ۲۰۰ هزار موتورسیکلت برقی وارد شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران امروز ۱۷ دی ماه ۱۴۰۲، در جمع خبرنگاران در خصوص لوایح شورا توضیحاتی ارائه کرد و گفت:‌نطق پیش از دستور و چند تذکر داریم و اساسنامه شرکت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص آلودگی هوا گفت: عنوان می‌شود که ۷۰ تا ۸۰ درصد علل آلودگی منابع آلاینده متحرک هستند.

وی در خصوص مازوت‌سوزی گفت: اعلام شده در تهران و استان البرز مازوت‌سوزی صورت نمی‌گیرد و در شازند نزدیکی اراک این اقدام انجام می‌شود که آلودگی آن ربطی به تهران ندارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ۲۰ درصد از آلاینده‌های متحرک مربوط به موتورسیکلت‌ها است گفت: برنامه‌هایی برای برقی‌سازی صورت گرفته و قرار است ۲۰۰ هزار موتورسیکلت برقی وارد شود و البته وزارت صمت هم زیرساخت‌های آن را فراهم می‌کند.

وی در خصوص رفت و روب و نظافت در شهر گفت: روز گذشته طرحی در مورد پسماند‌های ساختمانی اجرا شد که کار ارزشمندی است، اما در خصوص پسماند کار در چند نقطه اجرایی شده و نتایج خوبی داشته است امیدواریم در سایر نقاط هم اجرایی شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
فارس
مجله زندگی
ارسال نظر