ویدیو | پخش آهنگ برای یک دختر خاص از صدا و سیما

ویدیویی از نخستین آهنگ ساخته شده در خصوص دختر کاپشن صورتی با گوشواره‌های قلبی روی آنتن صدا و سیما اجرا شد، را ببینید.
ویدیو | پخش آهنگ برای یک دختر خاص از صدا و سیما
کد خبر : ۵۳۴۱۱

ریحانه سلطانی‌نژاد 1.5 ساله معروف به دختر کاپشن صورتی با گوشواره‌های قلبی است؛ یکی از معروف‌ترین شهدای حادثه تروریستی کرمان. برخی تصاویری که از این شهید خردسال در فضای مجازی پخش شده، اشتباه است.

ویدیو | پخش آهنگ برای یک دختر خاص از صدا و سیما

همه چیز از عکس کفن کوچکی که روی آن نوشته بودند: «دختری با کاپشن صورتی و گوشواره‌ قلبی» شروع شد. این کفن دور دخترک ۱۸ ماهه‌ای به نام ریحانه سلطانی‌نژاد پیچیده شده بود که همراه با مادر و ۶ نفر دیگر از اعضای خانواده‌اش در حادثه تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان به شهادت رسیده بود؛ خانواده‌ای که در موکب خانوادگی‌شان مشغول خدمت‌رسانی به زائران حاج قاسم بودند.

ویدیو | پخش آهنگ برای یک دختر خاص از صدا و سیما

قضیه از جایی جانسوزتر شد که فهمیدیم این صفات، حاصل گل کردن حس شاعرانه یک فامیل خوش‌ذوق نیست؛ بلکه مشخصاتی است که بر روی لیست شهادت پشت شیشه اداره پزشکی قانونی کرمان نوشته شده بود. لیست وحشتناکی که احتمالاً پدر ریحانه جلوی آن ایستاده و خدا خدا می‌کرد مشخصات دخترک کوچکش را که چند ساعتیست خبری از او ندارد، در آن نیابد. اما ردیف شماره ۹ کلمات «۲ ساله، کاپشن صورتی، تی‌شرت سبز چمنی، شلوار مشکی هی فامیلی، ژاکت صورتی، گوشواره قلبی» را بی‌رحمانه به قلب او کوبیدند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر