موافقت کمیسیون تلفیق با افزایش مالیات بر ارزش افزوده

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از مصوبه این کمیسیون برای افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده خبر داد.
موافقت کمیسیون تلفیق با افزایش مالیات بر ارزش افزوده
کد خبر : ۵۳۴۲۹

 رحیم زارع در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق گفت: در این جلسه بند (س) تبصره ۶ لایحه بودجه درباره افزایش یک واحد درصدی مالیات بر ارزش افزوده بررسی شد.

وی توضیح داد: کمیسیون تلفیق افزایش یک درصد بر مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد. منابع حاصله به میزان۷۰ هزار میلیارد تومان و سایر منابع بودجه‌ای صرف تامین اعتبارات متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در سال آینده می‌شود.

زارع یادآور شد که این مصوبه در صورت تصویب در صحن علنی و تائید شورای نگهبان اجرایی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین گفت: کمیسیون مصوب تلفیق تصویب کرد که مالیات واردات خودروی آمبولانس با حقوق ورودی و عوارض گمرکی با نرخ صفر محاسبه شود؛ ۲۸ همت نیز برای مباحث فرهنگی اعم از جوانی جمعیت و توانمند سازی بانوان پیش بینی شد.

زارع گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق، از زمین‌های فاقد اعیانی که ارزش آن‌ها بیش از ۳۵ میلیارد تومان است، نسبت به مازاد آن دو در هزار مالیات اخذ می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره مصوبه کمیسیون مربوط به ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده گفت: با تصویب کمیسیون، منابع حاصله از این ۲۷ صدم از کل مالیات بر ارزش افزوده صرف اشتغال و ازدواج جوانان خواهد شد. این مبلغ از طریق ردیف‌های مربوط به وزارت ورزش و جوانان ۸۵ درصد و وزارت آموزش و پرورش ۱۵ درصد اختصاص پیدا می‌کند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر