یک پیش‌بینی مهم از آینده دلار؛ منتظر سقوط قیمت باشید

رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: طی یک‌سال گذشته ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم بوده؛ بنابراین افزایش نرخ ارز در شرایط فعلی از نظر اقتصادی منطقی ندارد؛ چون دسترسی به منابع ارزی نسبت به گذشته بهتر شده و نوسانات ارزی در دامنه محدود کنترل شده است.
یک پیش‌بینی مهم از آینده دلار؛ منتظر سقوط قیمت باشید
کد خبر : ۵۳۴۳۰

 رسانه‌های همسو با دولت و موافقان سیاست‌های دولت سیزدهم این نکته را عنوان می‌کنند که دلیل اقتصادی برای افزایش قیمت دلار وجود ندارد.

یحیی آل‌اسحاق، رییس اتاق ایران و عراق که ثبات قیمت دلار در هشت ماه را دستاورد بزرگ دولت سیزدهم و بانک مرکزی می‌دانست، حالا در سخنانی تازه گفته است که دلیلی اقتصادی برای افزایش نرخ دلار وجود ندارد و این جو هیجانی به زودی برطرف خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به این موضوع که عملیات تروریستی کرمان هیچ ارتباطی با بازار ارز ندارد، گفت: طوفان‌الاقصی نمونه مشابه این اتفاق است؛ چون در همان زمان متغیر‌های اقتصادی تغییر چندانی نداشتند؛ اما تعدادی از رسانه‌های مخالف دولت می‌خواستند با ایجاد جو روانی نرخ دلار را بالا ببرند.

وی افزود: در زمان جنگ غزه دلار به صورت مقطعی و کوتاه مدت بالا رفت؛ اما به علت ثبات در متغیر‌های اقتصادی دلار به دامنه قبلی خود بازگشت؛ بنابراین مردم و فعالان اقتصادی دیگر فریب رسانه‌های معاند را نمی‌خورند و می‌دانند افزایش قیمت دلار مقطعی خواهد بود.

آل اسحاق عنوان کرد: طی یک‌سال گذشته ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم بوده؛ بنابراین افزایش نرخ ارز در شرایط فعلی از نظر اقتصادی منطقی ندارد؛ چون دسترسی به منابع ارزی نسبت به گذشته بهتر شده و نوسانات ارزی در دامنه محدود کنترل شده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر