اقدام تروریستی در تهران و انفجار چند خمپاره در ونک | نطقی همراه با تصویر صدام منتشر شد

آیت الله هاشمی رفسنجانی در هجدهم دی سال ۷۹ از انفجار چند خمپاره در منطقه ونک نوشته است.
اقدام تروریستی در تهران و انفجار چند خمپاره در ونک | نطقی همراه با تصویر صدام منتشر شد
کد خبر : ۵۳۵۲۹

متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌خوانید.

دکتر [حمید]میرزاده، [معاون مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت]آمد. گزارش پیشرفت و برنامه کار همایش فن‌آوری و تکنولوژی داد. هفتاد مقاله را در دو جلد ۷۰۰ صفحه‌ای چاپ کرده‌اند. قرار است، پس فردا با سخنان من افتتاح شود. مربوط به مرکز تحقیقات استراتژیک است. مصاحبه‌ای با مرکز پژوهش‌های فرزانگان داشتم. انتظار دارند، ساعت‌ها به سؤالات‌شان در مورد آثار و خدمات و سرگذشت و شرایط، پاسخ دهم.

عصر، آقای [یحیی]آل‌اسحاق، [وزیر سابق بازرگانی و معاون بنیاد جانبازان]آمد. گزارشی از وضع بنیاد جانبازان داد و گفت، به طرف انضباط بیشتر پیش می‌رود. اکثر بودجه جانبازان را دولت می‌پردازد و در سال ۱۳۸۰ مبلغ ۱۱۷ میلیارد تومان کمک دولت، در مقابل ۳۰ میلیارد تومان از درآمد بنیاد. با اظهار نگرانی شدید از وضع سیاسی و اقتصادی و امنیتی و فرهنگی کشور، گفت امروز اکثر عقلای جامعه پی به ارزش‌کار دولت سازندگی برده‌اند و معتقدند که غیر از آن روش نمی‌تواند وضع را اصلاح کند و انتظار فعال شدن شما را دارند. گفتم، بنا ندارم به کار اجرایی برگردم. بالاخره باید فکری بشود که مدیران مناسبی مسئول شوند و رهبری بیش از همه مسئولیت و امکان دارند.

شب در مسیر خانه، به عیادت آقای ابراهیم امینی، [نایب‌رئیس دوم مجلس خبرگان]در بیمارستان دی رفتم؛ پروستات عمل‌کرده و راضی است. آقای دکتر [غلامرضا]پورمند، [متخصص اورولوژی]هم آمد. توضیحات داد و به خاطر خدماتی که برای ارتقای سطح درمان و بهداشت کشور داشته‌ایم و نیز از خدمات فراوان فاطی، [رئیس بنیاد بیماری‌های خاص]به بیماران خاص در پیوند اعضا تشکر کرد و نمونه‌هایی از پیشرفت سریع و عمیق پزشکی ایران را گفت.

امروز هم برای چندمین بار، چند خمپاره در منطقه ونک منفجر شد و منافقان [= سازمان مجاهدین خلق]، مسئولیت آن را به عهده گرفتند و گفتند، هدف ستاد ناجا [= نیروی انتظامی]بوده است. نطقی همراه با تصویر صدام [حسین، رئیس‌جمهور عراق]، از تلویزیون بغداد منتشر شده؛ برای خنثی‌کردن شایعات سکته مغزی، ولی مخالفان اصالت تصویر و نطق را قبول ندارند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر