مدارس و دانشگاه‌ها در این منطقه تعطیل شد

فرماندار سرخس گفت: بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوا، شاخص کیفیت هوای سرخس روی عدد ۵۰۰ و در وضعیت خطرناک قرار دارد.
مدارس و دانشگاه‌ها در این منطقه تعطیل شد
کد خبر : ۵۳۵۶۶

حسن نوری زاده با بیان اینکه کیفیت هوای این شهرستان برای تمامی گروه‌ها در شرایط خطرناک قرار دارد، اظهار کرد: در وضعیت خطرناک کیفیت هوا، افراد باید از فعالیت‌های خارج از منزل خودداری کنند.

فرماندار سرخس در همین خصوص گفت: با تصمیم ستاد بحران شهرستان و با توجه به وجود گرد و غبار، ریزگرد‌ها و آلودگی هوا، تمامی مدارس شهرستان سرخس و مراکز آموزش عالی فردا سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۴۰۲ در نوبت صبح تعطیل اعلام می‌شود.

وی با اعلام اینکه امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار می‌شود، بیان کرد: شاخص کنونی کیفیت هوا با استفاده از میانگین وزنی غلظت آلاینده‌ها در ۱۲ ساعت گذشته (با تأکید بر ۳ ساعت اخیر) محاسبه می‌شود.

نوری‌زاده با بیان اینکه با توجه به وضعیت کیفیت هوا در این شهرستان به‌واسطه وجود ذرات معلق گرد و غبار توصیه می‌شود شهروندان از فعالیت‌های بیرون منزل امتناع کنند، گفت: این شهرستان هم‌اکنون در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفته و شهروندان به خصوص سالمندان و کودکان و گروه‌های حساس باید به طور حتم از رفتن بیرون از خانه پرهیز کنند.

وی گفت: با عنایت به شرایط اضطراری و آلودگی هوا فردا همه فعالیت‌های آموزشی مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در شیفت صبح به صورت غیر حضوری در بستر سامانه شاد برگزار می‌شود.

 

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر