کدام استان ها از فردا 20 دی ماه منتظر سرما و تعطیلی باشند ؟ | دمای تهران تا 8 درجه کاهش می یابد

دمای هوا در طی روزهای آینده کاهشی بود و در برخی از نقاط احتمال بارش می رود. با توجه کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا پیش بینی شده، احتمال یخ زدگی لوله و کنتورهای آب نیز وجود دارد، انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تأسیسات ضروری است
کدام استان ها از فردا 20 دی ماه منتظر سرما و تعطیلی باشند ؟ | دمای تهران تا 8 درجه کاهش می یابد
کد خبر : ۵۳۶۳۱

صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز (۱۹ دی) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود و اواخر وقت با ورود سامانه بارشی در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بارش باران و برف و وزش باد رخ می‌دهد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: چهارشنبه (۲۰ دی) با تقویت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و پنجشنبه (۲۱ دی) علاوه بر مناطق ذکر شده در سواحل شرقی دریای خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش باران و برف، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: جمعه (۲۲ دی) در نواحی جنوب غرب، غرب، بخش‌هایی از شمال غرب، ارتفاعات و دامنه جنوبی البرز مرکزی و دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شنبه (۲۳ دی) در شمال غرب و غرب کشور بارش و وزش باد شدید موقت ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز در نواحی شمال شرق، مناطق واقع بر دامنه‌های جنوبی البرز و شمال غرب، چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر این نواحی در بخش‌هایی از غرب، شرق و جنوب شرق در بعضی ساعات افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. این شرایط جمعه در غالب مناطق کشور انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل افزایش محسوس دما و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در این نواحی کاهش محسوس رخ خواهد داد.

وی افزود: چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر و پنجشنبه شمال خلیج فارس مواج خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ دی ) نیمه‌ابری تا ابری و وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۲۱ دی) نیمه‌ابری تا ابری و وزش باد، گاهی بارش باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۷  و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ دی) بندرعباس با دمای ۲۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷- و ۵-  درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استان تهران: هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی توأم با کاهش دما و وقوع باد شدید در استان تهران صادر شده شده است.

طبق این پیش بینی از فردا چهارشنبه، ۲۰ دی ماه تا روز شنبه ۲۳ دی ماه شاهد فعالیت این سامانه‌ها خواهیم بود، لذا از همه شهروندان می‌خواهیم نسبت به هشدار صادر شده از سوی مدیریت بحران توجه ویژه را داشته باشند.

از سوی سازمان هواشناسی کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دمای هوا پیش‌بینی شده است، با توجه به اینکه احتمال یخ زدگی لوله و کنتورهای آب وجود دارد، لازم است که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تأسیسات انجام شود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر