آب کردن شکم با این ۱۰ روش ساده می‌شود

خوردن وعده‌های غذایی کوچک‌تر و مکرر که حاوی پروتئین و کربوهیدرات پیچیده باشد، کلیدی است. غذا‌هایی مانند مرغ، برنج قهوه‌ای و سبزیجات غیرنشاسته‌ای مثل بروکلی و اسفناج عالی هستند.
آب کردن شکم با این ۱۰ روش ساده می‌شود
کد خبر : ۵۳۶۴۳

دوست دارید چربی دور شکمتان را از بین ببرید، اما ورزش کردن برایتان خسته کننده است یا وقت کافی برای آن ندارید؟ نگران نباشید! می‌توانید بدون رفتن به باشگاه یا دویدن، فقط با انجام تغییرات کوچکی در تغذیه و سبک زندگیتان، چربی اضافی شکم را کم کنید.

۱. غذای کم در وعده‌های زیاد بخورید
خوردن وعده‌های غذایی کوچک‌تر و مکرر که حاوی پروتئین و کربوهیدرات پیچیده باشد، کلیدی است. غذا‌هایی مانند مرغ، برنج قهوه‌ای و سبزیجات غیرنشاسته‌ای مثل بروکلی و اسفناج عالی هستند.

۲. بیشتر بخوابید تا کمتر بخورید
کم خوابی باعث افزایش اشتها می‌شود. سعی کنید هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید.

۳. آب کافی بنوشید
حداقل روزی ۶ تا ۸ لیوان آب میل کنید. نوشیدن آب کافی به سوزاندن کالری کمک می‌کند.

۴. از خوردن کربوهیدرات لذت ببرید
کربوهیدرات‌های سالم مانند غلات مصرف کنید، فیبر موجود در آن‌ها باعث می‌شود احساس سیری طولانی تری داشته باشید.

۵. قند دریافتی خود را تغییر دهید
مصرف قند را کاهش دهید و به جای آن از میوه‌های تازه استفاده کنید. قند باعث ذخیره چربی اضافی ناحیه شکم می‌شود. اگر هوس یک خوراکی شیرین دارید، میان‌وعده‌ای مانند موز تکه‌شده با کره بادام آجیل‌ها را انتخاب کنید، یا با مخلوط کردن ماست یونانی با مجموعه‌ای از انواع توت‌ها و انجماد برای چند ساعت، بستی خود را درست کنید.

۶. با پروتئین دوست شوید
پروتئین باعث احساس سیری می‌شود و احتمال از دست دادن عضله در هنگام کاهش وزن را کم می‌کند. هنگام صحبت در مورد پروتئین، گوشت به ذهن متبادر می‌شود. اما شما می‌توانید از ماهی، تخم مرغ، لبنیات، لوبیا و عدس نیز استفاده کنید.

۷. صبحانه نخوردن را کنار بگذارید
با صبحانه نخوردن در طول روز غذای بیشتری میل خواهید کرد. حتی یک کاسه ماست و میوه راه خوبی برای شروع روز بدون مصرف کالری زیاد است.

۸. همیشه غذا‌های کم چرب را انتخاب نکنید
غذا‌های کم چرب اغلب حاوی مقادیر زیاد قند هستند که شما را وادار به خوردن بیشتر می‌کند. مثلاً ماست‌های کم‌چرب اغلب ممکن است فوق‌العاده قندی باشند، که باعث می‌شود میل به میان‌وعده‌های بیشتری داشته باشید. در حالی که ماست یونانی پرچرب قند کمتری دارد و احتمالا شما را سیرتر نگه می‌دارد.

۹. کالری‌ها را برای آخر هفته ذخیره نکنید
کالری ذخیره نکنید تا آخر هفته همه را بخورید. این کار باعث مصرف بیش از حد در آخر هفته می‌شود. به برنامه‌های آخر هفته‌تان زودتر نگاه کنید و ارزیابی کنید که می‌توانید کدام وعده‌های غذایی را سالم‌تر انتخاب کنید. برای مثال، اگر می‌دانید جمعه برای شام بیرون می‌روید، چرا غذای پنج شنبه شب را با یک سالاد مغذی عوض نکنید؟

۱۰. عادت‌های قدیمی را تغییر دهید
بدن با افزایش سن تغییر می‌کند، پس انتظار نداشته باشید مثل گذشته غذا بخورید و وزن کم کنید. با بالا رفتن سن، متابولیسم کم می‌شود. زنان در دوران یائسگی معمولاً به دلیل اینکه هورمون‌هایشان در حال تغییر است، شاهد افزایش وزن ناگهانی خواهند بود.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر