جزئیات قتل زن مسن در سمنان توسط قاتل «سریالی»

دو روز گذشته بود که خبر قتل یک زن مسن در محافل مختلف در شهر سمنان دست به دست شده و روز گذشته فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری فرد قاتل در کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد.
جزئیات قتل زن مسن در سمنان توسط قاتل «سریالی»
کد خبر : ۵۳۸۳۰

فرمانده انتظامی استان سمنان جزئیات جدیدی را از پرونده قتل یک زن مسن در شهر سمنان تشریح و اعلام کرد که قاتل سال گذشته نیز یک زن مسن دیگر را به قتل رسانده بود.

به گزارش تسنیم، دو روز گذشته بود که خبر قتل یک زن مسن در محافل مختلف در شهر سمنان دست به دست شده و روز گذشته فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری فرد قاتل در کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد.

اما امروز سردار جلیل موقوفه‌ای ابعاد جدیدی از پرونده قاتل این فقره قتل را باز و تصریح کرد: فرد قاتل که زنی ۴۷ ساله است؛ سال گذشته نیز به همین روش یک زن مسن دیگر را به قتل رسانده بود.

وی در تشریح چگونگی فرایند رسیدگی به این پرونده قتل از سوی فراجای استان سمنان عنوان کرد: در پی قتل یک خانم مسن با حدود ۸۱ سال سن در یکی از محلات شهر سمنان که در ۴۸ ساعت گذشته به ضرب چاقو رخ داد، قاتل در کمتر از ۲۴ ساعت توسط مأموران پلیس آکاهی سمنان با انجام اقدامات پیچیده پلیسی و کارآگاهی شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان "سرقت" را انگیزه قاتل از قتل بانوی ۸۱ ساله عنوان و خاطرنشان کرد: در جریان این قتل، تعدادی از النگو‌های طلای مقتول نیز سرقت شده بود.

موقوفه‌ای اضافه کرد: در بازرسی‌های بعدی که از منزل قاتل که خانمی ۴۷ ساله بوده است، انجام شد؛ مقداری از طلا‌های مقتول کشف شده و مقداری دیگر از این طلا‌ها نیز که در یک صلافروشی به فروش رسیده بود نیز کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به چگونگی برملاشدن راز قتل دیگر این زن قاتل تصریح کرد: قاتل در تحقیقات بعدی توسط افسر پرونده پلیس آگاهی، اعترافاتی داشت مبنی بر اینکه در اوایل دی ماه سال ۱۴۰۱ نیز در محله جهادیه به همین طریق یک خانم مسن ۸۲ ساله را به همین شیوه و بر اثر ضربات چاقو و خفه کردن مقتول به قتل رساند.

فرمانده انتظامی استان سمنان افزود: این مهم منجر به بازسازی صحنه جرم جدیدی که قاتل به انجام آن اعتراف کرد شده و مشخص شد که این قتل نیز صحت داشته است. به همین دلیل نیز پرونده تکمیل شده و به نظر مرجع قضایی خواهد رسید.

موقوفه‌ای با تأکید بر لزوم هوشیاری افراد مسن در منازل باید دقت کرده و لحاظ کردن ملاحظات امنیتی گفت: قاتل به خانه این دو بانوی مسن نیز رفت و آمد داشته است و از این رو افراد کهنسال باید دقت کرده و به افراد غریبه با هر عنوانی از جمله مأموران سازمان‌های دولتی اعتماد نکرده و سعی کنند تا فرزندان و نزدیکان خود را در جریان قرار دهند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر