یک نقطه در تهران سردترین منطقه ایران شد | این استان‌ها و شهر‌ها یخ زدند

سردترین ایستگاه هواشناسی دیزین بالا در استان البرز با ۹ درجه زیر صفر بوده است. شهرستان پاسارگاد در استان فارس و امین آباد فیروز کوه دمای هوای ۶ درجه زیر صفر را تجربه می‌کنند.
یک نقطه در تهران سردترین منطقه ایران شد | این استان‌ها و شهر‌ها یخ زدند
کد خبر : ۵۳۹۳۷

ناپایداری هوا در روز‌های اخیر برخی از مناطق کشور را به ۹ درجه زیر صفر رسانده است. در حال حاضر منطقه دیزین بالا در استان البرز با ۹ درجه زیر صفر سردترین منطقه کشور محسوب می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی کشور، سردترین مناطق کشور در استان‌های البرز، فارس، کردستان، اردبیل، یزد و تهران هستند. کبری رفیعی در این رابطه به همشهری می‌گوید: «سردترین ایستگاه هواشناسی دیزین بالا در استان البرز با ۹ درجه زیر صفر بوده است. شهرستان پاسارگاد در استان فارس و امین آباد فیروز کوه دمای هوای ۶ درجه زیر صفر را تجربه می‌کنند.»

او ادامه می‌دهد: «همچنین دیزین پایین و زرینه در استان کردستان ۵ درجه زیر صفر است. فرودگاه اردبیل، کاریز در استان یزد و آبعلی در استان تهران ۳ درجه زیر صفر است.»

این در حالی است که گرمترین منطقه کشور شهرستان راسک در استان سیستان و بلوچستان است. کارشناس سازمان هواشناسی کشور یادآور می‌شود: «راسک با دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین منطقه کشور است. همچنین قصرقند و زرآباد در سیستان و بلوچستان گرمای ۲۷ درجه بالای صفر را تجربه می‌کنند. ایرانشهر در این استان نیز با ۲۶ درجه بالای صفر یکی از گرمترین مناطق کشور محسوب می‌شود.»

رفیعی با اشاره به سردترین مراکز استان ها، اضافه می‌کند: «از بین مراکز استان ها، شیراز با دمای ۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان گزارش شده است. شهرستان اردبیل با یک درجه زیر صفر و ارومیه و همدان نیز دمای صفر درجه را تجربه می‌کنند.»

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
همشهری
مجله زندگی
ارسال نظر