اوضاع فوق بحرانی در اردلیل در پی بارش شدید برف

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با اشاره به اینکه ارتفاع برف در برخی از مناطق به ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر رسید، گفت: با قدردانی از آفرودسواران برای جابه‌جایی خودرو‌های گرفتار در برف به کمک آمدند.
اوضاع فوق بحرانی در اردلیل در پی بارش شدید برف
کد خبر : ۵۴۱۰۵

مهدی خدمتی اظهار داشت: نه تنها نمین بلکه تمام شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند و از اهالی انتظار می‌رود با پرهیز از ترددهای غیرضروری اجازه دهند تا شهرداری و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان نسبت به برف‌روبی و پاکسازی مناطق شهری اقدام کنند.

وی با قدردانی از تلاش آفرودسواران برای جابه‌جایی ضروری مردم در سطح شهر تصریح کرد: ارتفاع برف در برخی از مناطق به 80 تا 90 سانتیمتر رسیده و واقعا کار خدمات‌رسانی با سختی تمام در مسیرها و جاده‌های اصلی در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: بارش برف تا عصر امروز ادامه خواهد داشت و با برنامه‌ریزی انجام شده سعی ما بر این خواهد بود تا راهداران در جاده‌ها و شهرداری‌ها نیز در داخل شهرها عملیات پاکسازی و برفروبی را از سطح معابر انجام دهند.

خدمتی افزود: اکثر راه‌های روستایی استان اردبیل مسدود شده و با توجه به ضرورت بازگشایی روستاهای پرجمعیت راهداری تلاش خود را آغاز کرده تا این مسیرها را بعد از اولویت راه‌های اصلی و فرعی شروع کند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اردبیل نیز یادآور شد: تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، جاده‌ها و پایش همکاران نشان می‌دهد که امکان تردد در برخی از مسیرها وجود ندارد.

علی نسیمی از مسدود شدن محور اردبیل – آستارا خبر داد و خاطرنشان کرد: به دلیل نبود ایمنی کافی در این مسیر، تا اطلاع ثانوی تردد در محور اردبیل – نمین – آستارا مسدود می‌شود تا شرایط ایمن‌تری را در این مسیر مهیا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: محورهای مواصلاتی استان فاقد انسداد شریانی هستند و راهداران تلاش می‌کنند راه‌های اصلی استان را با سرعت بازگشایی کنند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اردبیل در مورد مسدود شدن محور پونل – خلخال و گردنه الماس نیز بیان کرد: در این مسیر نیز تردد به سختی انجام می‌شد که تدبیری مناسب اندیشیدیم تا با مسدود کردن مقطعی امکان تردد ایمن‌تری را فراهم کنیم.

اما از شهرهای نمین، مشگین‌شهر، گرمی، اصلاندوز، بیله‌سوار، نیر، سرعین و... خبر می‌رسد که بارش برف زمستانی در کنار خوشحالی مردم، به مسدود شدن راه‌های روستایی این شهرستان‌ها منجر شده و کار خدمات‌رسانی را دشوار کرده است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر