داستان طلب میلیاردی استقلال از صدرنشین امارات

مسئولان باشگاه استقلال در تلاش هستند طلب ۶۴ هزار دلاری خود از باشگاه الوصل امارات را دریافت کنند، اما هنوز موفق به این کار نشده‌اند.
داستان طلب میلیاردی استقلال از صدرنشین امارات
کد خبر : ۵۴۱۰۸

تیم فوتبال استقلال چند فصل پیش در دوره سرمربیگری فرهاد مجیدی در لیگ قهرمانان آسیا با الهلال عربستان بازی کرد، دیداری که به میزبانی استقلال در امارات برگزار شد. استقلال طبق درخواست کادر فنی، اردویی چند روزه در کمپ باشگاه الوصل امارات برگزار کرد و پیش از بازی با الهلال در دیداری دوستانه نیز به میدان رفت.

قرارداد استقلال با باشگاه الوصل برای میزبانی از بازی با الهلال، 250 هزار دلار بود که شامل هزینه هتل و پذیرایی از تیم الهلال، هزینه اجاره ورزشگاه الوصل جهت برگزاری مسابقه و تمرینات دو تیم در روز قبل از بازی و ... می‌شد. این هزینه در زمان خودش سر و صدای زیادی به پا کرد و حتی گفته شد پای نهادهای نظارتی به این ماجرا باز شده است.

باشگاه استقلال مبلغ 64 هزار دلار به‌عنوان پیش‌قسط به حساب باشگاه الوصل واریز و سپس با رایزنی از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست می‌کند که از مطالباتش در AFC، هزینه میزبانی از الهلال عربستان را به الوصل امارات پرداخت کند. کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست استقلال را می‌پذیرد و مبلغ فوق به حساب الوصل واریز می‌شود. باشگاه استقلال 64 هزار دلار پیش‌قسط پرداخت کرده بود که این پول به حساب باشگاه برگشت داده نشد. علی خطیر مدیرعامل استقلال در سفر اخیر خود به امارات پیگیر این پول شد و زمانی که مدیران الوصل ماجرا را شنیدند از اتفاق رخ داده تعجب کردند.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد در آن مقطع، باشگاه الوصل 64 هزار دلار را به حساب فردی ایرانی که در باشگاه الوصل فعالیت می‌کرد واریز کرده است، با این تصور که استقلال با فرد ایرانی توافق کرده که پول به حساب او واریز شود. باشگاه استقلال از فرد ایرانی خواسته بود این پول را به حساب باشگاه بازگرداند، اما او مدعی می‌شود 34 هزار دلار هزینه کرده است و تنها می‌تواند 30 هزار دلار آن را بازگرداند. با توجه به اظهارات این فرد، مدیران استقلال وکیلی اماراتی به خدمت گرفته‌اند تا تکلیف 64 هزار دلار را مشخص کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر