عکس | تسلیت ویژه کتایون ریاحی به پسرش در فضای مجازی جنجالی شد

کتایون ریاحی با یک استوری دربارۀ درگذشت امیرفرشید رحیمیان، نوازندۀ ترومپت، آهنگساز و رهبر ارکستر، خیلی‌ها را غافلگیر کرد.
عکس | تسلیت ویژه کتایون ریاحی به پسرش در فضای مجازی جنجالی شد
کد خبر : ۵۴۱۶۵

ساعتی پیش خبرگزاری‌های مختلف کشور از درگذشت امیرفرشید رحیمیان، نوازندۀ ترومپت، آهنگساز و رهبر ارکستر در ۶۴ سالگی خبر دادند. اما کتایون ریاحی هم با یک استوری دربارۀ او، خیلی‌ها را غافلگیر کرد.


این خبر به نقل از برادر متوفی، همایون رحیمیان، نوازندۀ ویولن، آهنگساز و رهبر ارکستر ملی ایران، اعلام شد.

امیرفرشید رحیمیان، متولد ۱۳۳۸ در تهران، فعالیت حرفه‌ای خود را در دورۀ هنرستان موسیقی از ۱۵ سالگی در سال۱۳۵۳ با نوازندگی در ارکستر ژونس‌موزیکال آغاز کرد. سال ۱۳۵۵ به کنسرواتوار وین راه یافت. پس از پایان تحصیلات در اواخر سال ۱۳۶۰ به ایران بازگشت و به عضویت ارکستر سمفونیک تهران درآمد. از سال ۱۳۶۲ همکاری خود را با ارکسترسمفونیک صدا و سیما آغاز کرد و سال ۱۳۶۹ ارکستر فرهنگسرای بهمن را تأسیس و نخستین ارکستر موسیقی پاپ پس از انفلاب را با خوانندگی مهرداد کاظمی تشکیل داد.

فرزند او پوریا رحیمیان نیز نوازندۀ گیتار و آهنگساز است. امروز کتایون ریاحی، در قالب یک استوری خطاب به فرزندش پوریا، درگذشت پدر او، امیرفرشید ریحیمان را تسلیت گفت. امیرفرشید درواقع همسر نخست کتایون ریاحی بود که پدر تنها فرزندش هم هست؛ چیزی که در گذر ایام گرد فراموشی بر آن نشسته بود و حتا در خبر درگذشتی هم که امروز در خبرگزاری‌ها منتشر شد، به آن اشاره‌ای نشد.گعکس | تسلیت ویژه کتایون ریاحی به پسرش در فضای مجازی

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
اطلاعات
مجله زندگی
ارسال نظر