وضعیت این استان قرمز شد

اکثر راه‌های روستایی استان اردبیل مسدود شده و با توجه به ضرورت بازگشایی روستا‌های پرجمعیت راهداری تلاش خود را آغاز کرده تا این مسیر‌ها را بعد از اولویت راه‌های اصلی و فرعی شروع کند.
وضعیت این استان قرمز شد
کد خبر : ۵۴۱۷۶

مدیرکل مدیریت بحران یک استان کشور از وضعیت قرمز در تمام شهر‌ها و روستا‌های این استان به دلیل بارش شدید برف خبر داد.

مهدی خدمتی مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل اظهار داشت: نه تنها نمین بلکه تمام شهر‌های استان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند و از اهالی انتظار می‌رود با پرهیز از تردد‌های غیرضروری اجازه دهند تا شهرداری و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان نسبت به برف‌روبی و پاکسازی مناطق شهری اقدام کنند.

وی با قدردانی از تلاش آفرودسواران برای جابه‌جایی ضروری مردم در سطح شهر تصریح کرد: ارتفاع برف در برخی از مناطق به ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر رسیده و واقعا کار خدمات‌رسانی با سختی تمام در مسیر‌ها و جاده‌های اصلی در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: بارش برف تا عصر امروز ادامه خواهد داشت و با برنامه‌ریزی انجام شده سعی ما بر این خواهد بود تا راهداران در جاده‌ها و شهرداری‌ها نیز در داخل شهر‌ها عملیات پاکسازی و برفروبی را از سطح معابر انجام دهند.

خدمتی افزود: اکثر راه‌های روستایی استان اردبیل مسدود شده و با توجه به ضرورت بازگشایی روستا‌های پرجمعیت راهداری تلاش خود را آغاز کرده تا این مسیر‌ها را بعد از اولویت راه‌های اصلی و فرعی شروع کند.

این محور‌ها مسدود است

همچنین، علی نسیمی رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اردبیل نیز یادآور شد: تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، جاده‌ها و پایش همکاران نشان می‌دهد که امکان تردد در برخی از مسیر‌ها وجود ندارد.

وی از مسدود شدن محور اردبیل – آستارا خبر داد و خاطرنشان کرد: به دلیل نبود ایمنی کافی در این مسیر، تا اطلاع ثانوی تردد در محور اردبیل – نمین – آستارا مسدود می‌شود تا شرایط ایمن‌تری را در این مسیر مهیا کنیم.

نسیمی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: محور‌های مواصلاتی استان فاقد انسداد شریانی هستند و راهداران تلاش می‌کنند راه‌های اصلی استان را با سرعت بازگشایی کنند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اردبیل در مورد مسدود شدن محور پونل – خلخال و گردنه الماس نیز بیان کرد: در این مسیر نیز تردد به سختی انجام می‌شد که تدبیری مناسب اندیشیدیم تا با مسدود کردن مقطعی امکان تردد ایمن‌تری را فراهم کنیم.

اما از شهر‌های نمین، مشگین‌شهر، گرمی، اصلاندوز، بیله‌سوار، نیر، سرعین و... خبر می‌رسد که بارش برف زمستانی در کنار خوشحالی مردم، به مسدود شدن راه‌های روستایی این شهرستان‌ها منجر شده و کار خدمات‌رسانی را دشوار کرده است.
قطع برق و گاز

سید محمد اعتماد اعجازی فرماندار اردبیل نیز مشکل قطعی برق در ثمرین و برخی روستا‌های این شهرستان در حال رفع شدن است و تلاش دستگاه‌های خدمات‌رسان بر این است تا در ساعات آینده قطعی گاز، برق و آب نداشته باشیم.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: در روز‌های گذشته آرد مورد نیاز روستا‌ها تأمین شده و مردم در خرید نان دچار مشکل خاص نیستند.

اعجازی اولویت بازگشایی راه‌های روستایی را شناسایی زنان باردار روستایی اعلام کرد و گفت: اورژانس و هلال احمر نیز در این زمینه پای کار هستند.
بارش ۲۴ ساعته برف در مشگین‌شهر/ کوهنوردان مفقود شده در سبلان

شهرام محمدی فرماندار مشگین‌شهر نیز تصریح کرد: بیش از ۲۴ ساعت است که مدام در این شهر بارش برف را شاهدیم و ما با مدیریت شهری سعی کردیم تا در تردد روزانه مردم مشکلی به وجود نیاید.

وی از تلاش راهداری برای بازگشایی محور‌های روستایی خبر داد و افزود: با توقف بارش‌ها از عصر امروز عملیات برفروبی شهر‌ها و روستا‌ها سرعت بیشتری می‌گیرد.

محمد در مورد آخرین وضعیت کوهنوردان مفقود شده در سبلان نیز خاطرنشان کرد: منتظر آرامش هوایی هستیم تا با بالگرد‌های امدادی بتوانیم کوهنوردان مفقود شده را پیدا کنیم و تحویل خانواده‌هایشان دهیم.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایلنا
مجله زندگی
ارسال نظر