ويديو | 6 سال زمان براي گرفتن يك عكس تاريخي

ناسا این عکس شگفت‌انگیز را به عنوان «عکس روز نجوم برای کریسمس ۲۰۲۳» انتخاب کرده است.
ويديو | 6 سال زمان براي گرفتن يك عكس تاريخي
کد خبر : ۵۴۲۰۰

یک عکاس ایتالیایی برای گرفتن یک عکس خیره‌کننده از ماه، ۶ سال زمان سپری کرد.

«والریو میناتو» (Valerio Minato) عکاس ایتالیایی در روز ۱۵ دسامبر سال ۲۰۲۳ این عکس بی‌نظیر را در تورین ایتالیا گرفت. پنج تلاش پیشین او برای ثبت این عکس، به خاطر آب و هوای بد خنثی شدند. میناتو در مصاحبه با پتاپیکسل گفت که این تحقق یک رویاست.

میناتو با توصیف لحظه ثبت این عکس به عنوان یک لحظه جادویی، توضیح داد که برای چند ثانیه کوتاه کوه «مونته ویسو» (Monte Viso)، «بازیلیکای سوپرگا» (Basilica of Superga) و یک هلال ماه، منظره منحصربه‌فردی را به نمایش گذاشتند.

ناسا این عکس شگفت‌انگیز را به عنوان «عکس روز نجوم برای کریسمس ۲۰۲۳» انتخاب کرده است.

میناتو ادامه داد: در طول اولین و آخرین مرحله از چرخه ماه، نور خورشید از زمین به سمت ماه منعکس می‌شود و بخشی از سطح را روشن می‌کند.

میناتو در دهکده کوچک «کاستانیتو پو» (Castagneto Po) مستقر بود. بازیلیکای سوپرگا تقریبا ۳۵ مایل و مونته ویسو ۶۰ مایل از آنجا فاصله دارند.

برای کنار هم قرار دادن این عناصر، میناتو از یک لنز ۵۰۰ میلی‌متری f/۴ متصل به دوربین «کنون آر۵» (Canon R ۵) استفاده کرد. او ویدیویی را از پشت صحنه عکس‌برداری منتشر کرد و نشان داد که با چشم غیرمسلح چگونه به نظر می‌رسد. میناتو تأکید کرد که این صحنه حتی بدون عکس‌برداری هوش مصنوعی ما را شگفت‌زده می‌کند.

 

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر