این ترکیب طبیعی برای گلودرد معجزه می‌کند

افزودن دارچین به آب گرم یا ولرم می‌تواند تفاوت‌های زیاد و معناداری برای درمان گلودرد، کاهش کلسترول یا کنترل وزن ایجاد کند.
این ترکیب طبیعی برای گلودرد معجزه می‌کند
کد خبر : ۵۴۲۱۶

در این مطلب به چند فایده کمتر شناخته شده آب دارچین و اهمیت گنجاندن دارچین در رژیم غذایی روزانه زمستانی و ارتباط آن با بهبود سلامت کلی اشاره شده است.

 
 

ایمنی را تقویت می‌کند

دارچین حاوی خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که امکان دارد به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. گنجاندن آب دارچین در رژیم غذایی ممکن است به سلامت کلی سیستم ایمنی بدن کمک کند.

کاهش وزن

طبق برخی از مطالعات، دارچین ممکن است با تنظیم سطح قند خون و ایجاد احساس سیری به مدیریت وزن کمک کند. گنجاندن آب دارچین در رژیم غذایی می‌تواند باعث سرعت بخشیدن به متابولیسم (سوخت و ساز) شود که بیشتر به کاهش وزن کمک می‌کند.

تنظیم کننده قند خون

دارچین به دلیل پتانسیل در بهبود حساسیت به انسولین و کاهش سطح قند خون مورد مطالعه قرار گرفته است. مصرف آب دارچین ممکن است برای افرادی که به دنبال کنترل سطح قند خون هستند، مفید باشد.

هضم غذا را بهبود می‌بخشد

دارچین به طور سنتی برای کمک به هضم غذا استفاده می‌شده است. از همین رو ممکن است آب دارچین به کاهش نفخ، گاز و سوء هاضمه کمک کند و آن را به یک مکمل مفید برای وعده‌های غذایی زمستانی تبدیل کند.

خواص ضد میکروبی

دارچین دارای خواص ضد میکروبی است که می تواند به مبارزه با باکتری‌ها و عفونت‌ها کمک کند. نوشیدن آب دارچین ممکن است یک لایه محافظتی اضافی در طول فصل گلودرد، سرماخوردگی و آنفولانزا ایجاد کند.

سرشار از آنتی اکسیدان

دارچین سرشار از آنتی اکسیدان است که می‌تواند به مبارزه با استرس اکسیداتیو و کاهش التهاب در بدن کمک کند. آنتی اکسیدان‌ها نقش مهمی در حمایت از سلامت کلی بدن دارند.

 

منبع: همشهری

 
 
 
تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر