ویدئو | جزئیات جدید از آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی در تهرانسر تهران

با انجام عملیات سریع توسط آتش‌نشان‌ها هیچ مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم.
ویدئو | جزئیات جدید از آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی در تهرانسر تهران
کد خبر : ۵۴۲۷۹

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران جزئیات آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی در محله تهرانسر تهران را اعلام کرد.

 سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از حریق مجتمع مسکونی در محله تهرانسر تهران خبر داد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران بیان داشت: حادثه آتش سوزی شب گذشته «دوشنبه، ۲۵ دی ماه ۱۴۰۲» در یک مجتمع مسکونی در محله تهرانسر، بلوار اصلی تهرانسر، خیابان بیست و یکم اتفاق افتاد و آتش‌نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و خودرو‌های پشتیبانی اعزام شدند.

ملکی ادامه داد: آتش‌نشان‌ها در مدت زمان پنج دقیقه به محل می‌رسند و مشاهده می‌کنند در این مجتمع مسکونی در ۲ بلوک که هر کدام هفت طبقه است و در هر طبقه چندین واحد وجود دارد و از داخل هم به یکدیگر راه داشتند، آتش‌سوزی رخ داده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران افزود: در طبقه همکف که پارکینگ بود هفت دستگاه خودرو وجود داشت و زمانی که آتش نشان‌ها به محل رسیدند مشاهده کردند که یک دستگاه سمند از قسمت موتور کاملاً شعله‌ور است و به قسمت‌های داخل اتاق هم سرایت کرده و به بخش‌هایی از یک خودرو ۲۰۶ که در مجاورت آن قرار داشت سرایت کرده بود و در حال گسترش و سرایت به سایر خودرو‌ها بود.

او بیان داشت: دود بسیار زیادی طبقات بالا را فرا گرفته بود و حضور افراد و نفس کشیدن برای افراد را سخت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران ادامه داد: آتش‌نشان‌ها به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه مسئول خاموش کردن آتش و گروه دیگر با دستگاه‌های تنفسی به طبقات بالایی رفتند.

ملکی بیان داشت: آتش‌نشانان حدود ۱۲ نفر را موفق شدند با احتیاط کامل به سطح پشت‌بام انتقال دهند و بعد از ایمن‌سازی با احتیاط افراد را به بیرون منتقل کردند.

 

آتش‌سوزی در تهرانسر تهران
با انجام عملیات سریع توسط آتش‌نشان‌ها هیچ مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران افزود: نکته جالب این است که افراد بسیار خوب به صحبت‌های آتش‌نشان‌ها گوش می‌کردند؛ تقاضا می‌کنم که شهروندان گرامی در حوادث با آتش‌نشان‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در پایان گفت: تقاضا می‌کنم در زمان حوادث آتش‌نشانی در ساختمان‌ها، اگر افراد در واحد‌ها گرفتار شدند، با سامانه ۱۲۵ تماس حاصل کنند و محل حضور خود را بگویند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
مهر
مجله زندگی
ارسال نظر