عکس | چهره شهر تهران تغییر می‌کند

با کمک صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات ۸درصد با اقساط ۶۰ ماهه به تاکسیرانان داده شده که تاکنون ۴۰۰۰ تاکسی نوسازی شدند و تا پایان سال نیز ۱۰۰۰ تاکسی دیگر نوسازی می‌شود.
عکس | چهره شهر تهران تغییر می‌کند
کد خبر : ۵۴۳۰۷

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نوسازی ۱۰۰۰ تاکسی تا پایان سال‌جاری خبر داد.

شادی مالکی در مراسم آیین رونمایی از تاکسی‌های برقی که ظهر امروز در سازمان تاکسیرانی برگزار شد با بیان اینکه آلودگی هوا همیشه جزو دغدغه‌های اصلی شهر تهران است، گفت: کمبود زیرساخت‌های حمل و نقل «انبوه بر» سبب شده که سهم تاکسی‌ها در جابجایی مسافر ۱۸ درصد است؛ اما عمده این خودرو‌ها نیز فرسوده هستند.

وی بیان کرد: شهرداری تهران گام‌های موثر و رو به جلویی در زمینه نوسازی تاکسی‌ها برداشته است به گونه‌ای که با کمک صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات ۸درصد با اقساط ۶۰ ماهه به تاکسیرانان داده شده است که تاکنون ۴۰۰۰ تاکسی نوسازی شدند و تا پایان سال نیز ۱۰۰۰ تاکسی دیگر نوسازی می‌شود.

مالکی با تأکید بر اینکه در کنار نوسازی تاکسی‌ها باید به فناوری‌های نوین فرصت داد و خودرو‌های برقی در کاهش آلودگی هوا و صوتی بسیار موثر است، گفت: با قرارداد طرف چینی ۲۵ هزار تاکسی و ۱۰ هزار ون برقی به زودی وارد ناوگان می‌شود و امید است با کمک وزارت صمت از تولیدات برقی داخلی استفاده کنیم.

 

عکس | چهره شهر تهران تغییر می‌کند

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر