هشدار مهم | ۱۸ استان ایران یخ می‌بندند

با پیش‌بینی یخبندان در ۱۸ استان سازمان هواشناسی به شناور‌ها در خلیج فارس هشدار داد.
هشدار مهم | ۱۸ استان ایران یخ می‌بندند
کد خبر : ۵۴۵۲۷

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از ۳۰ دی تا دوم بهمن، در مناطق ساحلی و دور از ساحل هرمزگان و بوشهر، همچنین خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، احتمال غرق شدن شناگرها، اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی و اختلال در فعالیت سکو‌های نفتی، وجود دارد.

‌صادق ضیائیان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت جوی کشور با اشاره به کاهش دما در سواحل خزر اظهار داشت: از اواخر وقت امروز همچنین روز آینده در شرق فارس، هرمزگان، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان، بارندگی، وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما داریم.

وی ادامه داد: روز‌های شنبه و یکشنبه پیشِ رو جوی آرام در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود، اما روز دوشنبه دوم بهمن، با ورود سامانه بارشی از شمال غرب به کشور در برخی مناطق غرب و شمال غرب همچنین استان‌های گیلان و مازندران بارش پراکنده داریم.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: از فردا تا دوم بهمن افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: از شنبه ۳۰ دی تا دوشنبه دوم بهمن، به دلیل وزش باد به نسبت شدید و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان همچنین در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تور‌ها و قفس‌های صیادی، اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی، احتمال آسیب به شناور‌های سبک، احتمال خسارت به تاسیسات ساحل و فراساحل و احتمال اختلال در فعالیت سکو‌های نفتی وجود دارد.

وی اضافه کرد: توصیه می‌شود منع شنا و غواصی، منع فعالیت‌های شیلاتی، محدودیت در تردد شناور‌های سبک و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل و سکو‌های نفتی، در دستور کار باشد.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۵ و ۴ درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی اظهار داشت: روز آینده در ۱۸ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود که شامل ارومیه، اراک، اصفهان، بجنورد، بیرجند، تبریز، زاهدان، زنجان، سنندج، شهرکرد، قم، شیراز، قزوین، کرمان، مشهد، کرمانشاه، همدان و یاسوج است.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
فارس
مجله زندگی
ارسال نظر