اتفاقی غیرمنتظره برای فغانی | شانس قضاوت بازی نیمه نهایی از دست رفت

در شرایطی که تیم داوری ایران شامل موعود بنیادی‌فر، سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم قطر را ترک کردند و دیگر شانسی برای قضاوت ندارند، حالا فغانی هم در مراحل بعدی مسابقات از شانس کمتری برای قضاوت برخوردار می‌شود.
اتفاقی غیرمنتظره برای فغانی | شانس قضاوت بازی نیمه نهایی از دست رفت
کد خبر : ۵۵۶۴۱

علیرضا فغانی که در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به عنوان یکی از داوران بین‌المللی کشور استرالیا حضور پیدا کرده، به عنوان یکی از باتجربه‌ترین و آماده‌ترین داوران فوتبال آسیا شانس مناسبی برای قضاوت بازی فینال خواهد داشت.

این داور ایرانی با وجود تجربه بالایی که دارد، اما نسبت به دوره‌های گذشته جام ملت‌ها از شانس کمتری برای سوت زدن در فینال برخوردار است. فغانی که دوشنبه‌شب در مسابقه عراق و اردن در یک هشتم نهایی سوت می‌زند، در صورتی که ایران یا استرالیا به فینال آسیا برسند نمی‌تواند در این دیدار قضاوت کند.

اگر داور فینال جام ملت‌های ۲۰۱۵ در دوره‌های قبلی این تورنمنت فقط در صورت رسیدن ایران به فینال شانس سوت زدن در دیدار پایانی را از دست می‌داد، حالا او به عنوان یکی از داورانی که از کشور استرالیا به AFC معرفی شده و البته اصالت ایرانی دارد، در صورتی که هر یک از تیم‌های ایران و استرالیا به فینال شانس قضاوت در این بازی را کاملا از کف می‌دهد.

نکته قابل توجه اینکه اگر هردو تیم ایران و استرالیا به نیمه نهایی هم برسند (با توجه به شرایط جدول)، عملا فغانی شانس قضاوت در نیمه نهایی را نیز نخواهد داشت و از سوی دیگر او فقط در صورتی در بازی رده‌بندی هم می‌تواند شرکت کند که یک طرف آن ایران یا استرالیا نباشد!

در شرایطی که تیم داوری ایران شامل موعود بنیادی‌فر، سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم قطر را ترک کردند و دیگر شانسی برای قضاوت ندارند، حالا فغانی هم در مراحل بعدی مسابقات از شانس کمتری برای قضاوت برخوردار می‌شود. موضوعی که یک بار دیگر تصمیم چند ماه قبل کمیته داوران برای خروج نام فغانی از لیست داوران بین‌المللی ایران را زیر سوال می‌برد.

منبع :
ورزش سه
ارسال نظر