هشدار جدی به آمریکا | منطقه را ترک نکنید بهای سنگینی می‌پردازید

یکشنبه شب حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکا در مرز سوریه و اردن سه کشته و ۳۴ زخمی در میان نیرو‌های آمریکایی به‌جای گذاشت.
هشدار جدی به آمریکا | منطقه را ترک نکنید بهای سنگینی می‌پردازید
کد خبر : ۵۵۷۳۱

تسنیم: جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق شب گذشته با صدور بیانیه‌ای در واکنش به تحولات اخیر و تنش‌هایی که با نیرو‌های آمریکایی در منطقه وجود دارد به ویژه بحث خروج این نیرو‌ها از عراق اعلام کرد، مقاومت تحت هیچ شرایطی از هیچگونه تحول و تهدیدی هراس ندارد و تاکید داریم که توازن بازدارندگی در دستان مقاومت است.


جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق با اشاره به اینکه امروز توازن بازدارندگی در دستان مقاومتی است که هیچ هراسی از هیچ تهدیدی ندارد تاکید کرد، برای اشغالگران آمریکایی بهتر است که هرچه زودتر منطقه ما را ترک کنند؛ در غیر این صورت بهای سنگینی خواهند پرداخت.

جنبش النجباء افزود، نیرو‌های اشغالگر آمریکایی همین امروز باید از منطقه بروند. آمریکا بداند توازن بازدارندگی در دستان مقاومتی است که تهدیدات دشمن را مضحک می‌داند. مقاومت یک عقیده ثابت و راسخ است که تحت تاثیر هیچ تهدید و تحولی قرار نمی‌گیرد.


سخنگوی ارتش یمن امروز (دوشنبه) حمله موشکی نیروی دریایی این کشور در روز یکشنبه به یک کشتی نیروی دریایی آمریکا در خلیج عدن را تایید کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است، جهانیان ببینند که آمریکا چطور منطقه ما را به بازی گرفته؛ به طوری که رئیس جمهور پیر و نادان آن نمی‌داند نیرو‌های بدبختش در اراضی سوریه هستند یا اردن. آمریکا بدون احترام به حاکمیت هیچ کشوری در منطقه ما جولان می‌دهد و در حال استعمار و غارت منافع و ثروت‌های کشور‌ها و ملت‌های منطقه است.

این جنبش مقاومتی عراق تاکید کرد، اما سرکشی و استکبار آمریکا هرگز ما را از رسیدن به هدفمان باز نخواهد داشت. ذلت و حقارت و مرگ سرنوشت مزدوران و نیرو‌های آمریکایی بوده و آن‌ها از خاک ما اخراج خواهند شد. اشغالگران آمریکایی خوب می‌دانند که ما هر حرفی که بزنیم به آن عمل می‌کنیم؛ همانطور که قبل از این اردوگاه‌ها و پادگان‌هایشان را موشک‌باران کردیم و آمریکایی‌ها طعم چیزی را که نمی‌خواستند چشیدند.

النجباء در ادامه تصریح کرد، برای اشغالگران آمریکایی بهتر است که درس عبرت بگیرند و خروج آن‌ها از منطقه ما امروز بهتر از فرداست؛ زیرا هر روزی که می‌گذرد مجبورند بهای سنگینی برای آن بپردازند.

وزارت امور خارجه عراق روز پنج شنبه (۵ بهمن ماه) با انتشار بیانیه‌ای از توافق برای کاهش تدریجی مستشاران به اصطلاح ائتلاف بین‌المللی در عراق خبر داد.

در این بیانیه به موفقیت آمیز بودن مذاکرات بین دولت‌های عراق و آمریکا اشاره شده است که از ماه آگوست ۲۰۲۳ آغاز شد و با تاکید بر ضرورت راه اندازی کمیته عالی نظامی در سطح کارگروه‌ها برای ارزیابی تهدید و خطر داعش منتهی شد.

در این بیانیه تاکید شده است، در توافقات به تدوین یک جدول زمانی مشخص و روشن اشاره شده که بر اساس آن مدت حضور مستشاران ائتلاف بین‌المللی در عراق معین شده است و مستشاران حاضر در خاک عراق به شکل تدریجی خاک عراق را ترک خواهند کرد و در نهایت پایان مأموریت نظامی ائتلاف علیه داعش اعلام خواهد شد.

 یکشنبه شب حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکا در مرز سوریه و اردن سه کشته و ۳۴ زخمی در میان نیرو‌های آمریکایی به‌جای گذاشت.

مقاومت اسلامی عراق همچنین دیروز دوشنبه از حمله موشکی به یک پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در عمق سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

منبع :
تسنیم
ارسال نظر