به‌زودی خرید اینترنت هم از سبد خانوار حذف می‌شود

مخاطبان تصور کردند این افزایش قیمت تنها شامل خدمات اپراتور‌های همراه می‌شود، اما ۲۴ دی با انتشار خبری در رسانه‌ها مشخص شد که تعرفه اینترنت ثابت نیز قرار است ۷ تا ۳۴ درصد بیشتر شود.
به‌زودی خرید اینترنت هم از سبد خانوار حذف می‌شود
کد خبر : ۵۵۸۴۲

تورم ماهانه بخش ارتباطات در دی ۱۴۰۲ در صدر افزایش هزینه خانوار‌ها قرار گرفته است. این موضوع پس از افزایش ۳۴ درصدی تعرفه‌های اینترنت قابل پیش‌بینی بود.

مرکز آمار به تازگی گزارش تورم در دی ۱۴۰۲ را منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که در فهرست تورم ماهانه کالا‌ها و خدمات مصرفی خانوار‌های کشور، «ارتباطات» با ۸،۵ درصد رشد در صدر قرار دارد.

در جایگاه دوم با فاصله قابل توجهی «انواع گوشت قرمز و سفید» ایستاده که تورم ماهانه آن ۵،۵ درصد بوده است. در رتبه بعدی نیز «میوه و خشکبار» قرار دارد که ۴،۳ درصد تورم داشته است.

یک هفته از آغاز دی گذشته بود که بعد از مدتی گمانه‌زنی و آماده‌سازی افکار عمومی، تعرفه بسته‌های اینترنتی ۳۴ درصد افزایش یافت. انتشار این خبر از سوی دولت به گونه‌ای بود که مخاطبان تصور کردند این افزایش قیمت تنها شامل خدمات اپراتور‌های همراه می‌شود، اما ۲۴ دی با انتشار خبری در رسانه‌ها مشخص شد که تعرفه اینترنت ثابت نیز قرار است ۷ تا ۳۴ درصد بیشتر شود.

ارسال نظر