درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: درمان سرپایی و بستری کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان‌های دولتی رایگان می‌شود.
درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال
کد خبر : ۵۶۰۸۰

بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان کودکان مفید در تهران، گفت: طرح رایگان شدن درمان سرپایی و بستری کودکان زیر ۷ سال در تمام بیمارستان های دولتی اجرایی می شود. وی افزود: این طرح چون در جهت سلامت کودکان به عنوان آینده سازان کشور است، به اجرای بهتر قانون جوانی جمعیت کمک خواهد کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: پیشگیری از بیماری کودکان و درمان آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از اهداف عمده طرح سلامت خانواده نیز که در ۹۳ شهر در حال اجراست پیشگیری از بیماری کودکان است.

وی با بیان این که طرح تغذیه کودکان دانش آموز با شیر در دو وعده از امسال در مدارس اجرایی شده است، افزود: با همکاری آموزش و پرورش طرح همیار سلامت را نیز از امسال آغاز کردیم. به این ترتیب که دانش آموز به صورت داوطلبانه توسط شبکه بهداشت منطقه اش تحت آموزش قرار می گیرد تا در ارتقای بهداشت مدرسه و خانواده نقش آفرینی کند. این طرح همچنین کمکی به مربیان بهداشت مدارس خواهد بود.

عین اللهی اظهار داشت: ۱۵ هزار تخت بیمارستانی کودکان در کشور موجود است که ۱۱ هزار تخت آموزشی است. پنج هزار تخت کودکان نیز ویژه است و در کل ۲۰ هزار تخت بیمارستانی برای کودکان داریم. وزیر بهداشت گفت: گسترش بخش های بهداشتی، درمانی مخصوص کودکان از برنامه های مهم وزارت بهداشت است.  عین اللهی با اشاره به این که درمان کودکان اقدامات پایه ای است، افزود: با توجه به افزایش امید به زندگی در افراد جامعه، توجه ویژه به سلامت کودکان اهمیت خاصی دارد.

وزیر بهداشت کاهش چشمگیر مرگ و میر کودکان را پس از انقلاب مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: بیمارستان مفید پذیرای کودکان از تمام کشور است و همپایه مراکز معتبر جهانی خدمت ارائه می دهد.

عین اللهی گفت: با انجام اقدامات بزرگی همچون گسترش پوشش واکسیناسیون اطفال در کشور، کودکان در برابر بیماری های واگیر و غیرواگیر نظیر فلج اطفال، سل، مالاریا، وبا و سایر بیماری ها مصون شده اند.  وی افزود: مردم باید با انتخاب سبک زندگی سالم و کاهش مصرف غذاهای پرکالری، پرنمک و فست فود از چاقی کودکان جلوگیری کنند تا از ابتلا به بیماری های فرزندان‌شان در آینده پیشگیری شود.

 
منبع :
مهر
ارسال نظر