فعالیت سامانه بارشی و ادامه افت محسوس دما امروز ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

علاوه بر بارش باران، وزش باد و در برخی نقاط وزش باد‌های شدید، کولاک و برف در ارتفاعات نیز رخ می‌دهد.
فعالیت سامانه بارشی و ادامه افت محسوس دما امروز ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
کد خبر : ۵۶۱۲۳

سازمان هواشناسی کشور از فعالیت سامانه بارشی در نوار شرقی و ادامه افت محسوس دما خبر داد.


سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز شنبه سامانه بارشی در نوار شرقی کشور به‌ویژه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی فعال است و در برخی مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان سبب بارش برف و باران می‌شود سپس در اواخر وقت این سامانه از مرز‌های شرقی خارج می‌شود همچنین صبح شنبه در برخی مناطق غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

فردا یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) فقط در برخی نقاط شمال غرب به‌ویژه جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان بارش برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در بقیه کشور آسمان صاف خواهد بود.


به گفته گودرزی، علاوه بر بارش باران، وزش باد و در برخی نقاط وزش باد‌های شدید، کولاک و برف در ارتفاعات نیز رخ می‌دهد.

دوشنبه (۱۶ بهمن‌ماه) در برخی نقاط شمال غرب و غرب ارتفاعات البرز مرکزی بارش پیش‌بینی می‌شود. بیشینه بارش دوشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و شمال غرب کرمانشاه خواهد بود که به‌صورت بارش برف است.


از امروز تا دوشنبه در نیمه غربی دامنه‌های جنوبی البرز و نوار شمالی و طی روز‌های یکشنبه تا سه شنبه در شرق و جنوب شرق کشور افت محسوس دما پیش‌بینی می‌شود. همچنین تا یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود همچنین جمعه دریای خزر نیز مواج است.

آسمان تهران امروز ۱۴ بهمن‌ماه صاف تا کمی ابری، گاهی شاهد وزش باد و یخبندان با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی فردا یکشنبه ۱۵ بهمن‌ماه نیمه‌ابری و مه رقیق به تدریج وزش باد و کاهش ابر در بعدازظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع :
مهر
ارسال نظر