خبر فوری | آغاز حملات تلافی‌جویانه آمریکا

سنتکام در بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن سه نظامی این کشور در حمله به پایگاه «برج -۲۲» در مرز سوریه و اردن، حملاتی را به مواضع «گروه‌های تحت حمایت ایران» در عراق و سوریه انجام داده است.
خبر فوری | آغاز حملات تلافی‌جویانه آمریکا
کد خبر : ۵۶۱۲۹

حملات ایالات متحده به مواضع گروه‌های تحت حمایت ایران در عراق و سوریه، در پاسخ به حمله به پایگاه نظامیان آمریکا در اردن آغاز شد.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن سه نظامی این کشور در حمله به پایگاه «برج -۲۲» در مرز سوریه و اردن، حملاتی را به مواضع «گروه‌های تحت حمایت ایران» در عراق و سوریه انجام داده است.

بایدن در بیانیه خود اعلام کرد: «به دستور من، نیرو‌های نظامی ایالات متحده به تاسیساتی در عراق و سوریه که سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن برای حمله به نیرو‌های آمریکا استفاده می‌کنند، حمله کردند. پاسخ ما از امروز آغاز شد. در زمان‌ها و مکان‌هایی که ما انتخاب می‌کنیم، ادامه خواهد یافت.»

«اسکای‌نیوز» عربی گزارش داد: مقر گروه‌های فاطمیون و زینبیون در شرق سوریه مورد حمله قرار گرفته است. در پی حمله به هشت مقر شبه نظامیان در شرق سوریه، ۶ نفر کشته و چهار تن نیز زخمی شده‌اند. اطلاعات حاکی از آن است که حمله به شرق سوریه توسط اسرائیل انجام شده است.

«المیادین» نوشت: اسرائیل، شهر مرزی بلیدا در لبنان را هدف حمله قرار داد. 

رویترز از قول سه مقام آمریکایی، آغاز حملات تلافی جویانه امریکا در پاسخ به کشته شدن ۳ سربازش در اردن را تایید کرد.

ای‌بی‌سی‌نیوز به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: حملات ایالات متحده در سوریه در پاسخ به حمله به پایگاه آمریکا در اردن آغاز شده است.

رسانه سوری اعلام کرد: سه تن از اعضای گروه‌های نظامی وابسته به نیرو‌های مسلح سوریه، در حملات هوایی در حومه المیادین در دیرالزور کشته شدند.

یک مقام دفاعی آمریکا به فاکس‌نیوز گفت: این حملات آغاز یک کارزار طولانی برای هدف قرار دادن شبه‌نظامیان در منطقه طی روز‌های آینده است.

آسوشیتدپرس از قول یک مقام نظامی آمریکایی نقل کرد که حملاتی علیه اهداف مربوط به حوثی‌ها در داخل یمن انجام شد.

الجزیره به نقل از رسانه‌های کردی سوریه نوشت: تعداد کشته‌شدگان حملات هوایی به شرق سوریه افزایش یافت. ۶ تن تا‌کنون جان باخته‌اند که سه نفر از آن‌ها عراقی هستند.

مناطق «حیدریه و الشبلی» در المیادین در حومه دیرالزور مورد حمله هوایی قرار گرفته‌اند. همچنین اطراف شهر بوکمال، در شرق دیرالزور، نزدیک مرز سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفته است.

رسانه‌های سوریه آمار کشته‌شدگان را بالاتر اعلام کرده‌اند به گزارش این رسانه‌ها تاکنون ۱۰ نفر کشته و ۱۸ نفر زخمی شده‌اند.

همچنین گزارش داده‌اند که حملات آمریکا به دیرالزور ادامه دارد.

شرکت امنیت دریایی «امبری» بریتانیا از وقوع دو انفجار در مقابل جزیره الزبیر یمن خبر داد و نوشت: یک کشتی فله‌بر با پرچم لیبریا پس از این دو انفجار، پخش سیگنال‌های ردیابی خودکار را متوقف کرد.

گفته می‌شود حملات هوایی به مقر شبه‌نظامیان در منطقه حیدریه در شرق سوریه از سر گرفته شده است.

نیویورک‌تایمز از قول یکی از مقامات پنتاگون نوشت که حملاتی علیه شبه‌نظامیان در ۶ نقطه در عراق و سوریه انجام شده است.

سی‌ان‌ان از قول یکی از مقامات کاخ سفید نقل کرد: «هیچ حمله‌ای به داخل خاک ایران انجام نخواهیم داد»

المیادین از قول منابع خود گزارش داد که اکثر مراکزی که توسط آمریکا هدف قرار گرفت، قبل از تجاوز به طور کامل تخلیه شده بود.

منبع :
انتخاب
ارسال نظر