اعلام عزای عمومی در عراق در پی جنایات اخیر آمریکا

«محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق به دنبال شهادت شماری نیرو‌های نظامی و غیرنظامیان این کشور که بر اثر بمباران منطقه عکاشات و القائم واقع در غرب استان الانبار توسط امریکا انجام گرفته‌است، عزای عمومی اعلام کرد.
اعلام عزای عمومی در عراق در پی جنایات اخیر آمریکا
کد خبر : ۵۶۲۰۵
در پی شهادت شماری نیروهای نظامی و غیرنظامیان عراقی بر اثر بمباران منطقه عکاشات و القائم توسط امریکا، نخست وزیر این کشور عزای عمومی اعلام کرد.
 
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های عراقی، «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق به دنبال شهادت شماری نیروهای نظامی و غیرنظامیان این کشور که بر اثر بمباران منطقه عکاشات و القائم واقع در غرب استان الانبار توسط امریکا انجام گرفته‌است، عزای عمومی اعلام کرد.
 
 
 
 
اعلام عزای عمومی در عراق پس از آن صورت می‌گیرد که الحشد الشعبی عراق نیز با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد بر اثر تجاوز بامداد شنبه آمریکا به نیروهای مقاومت در غرب عراق، ۱۶ نفر شهید و ۳۶ تن زخمی شدند و جستجو برای یافتن مفقودین ادامه دارد.
 
الحشد الشعبی تاکید کرد که «ما آمادگی خود را برای هر گونه دستور صادره از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح برای حفظ حاکمیت، وحدت ارضی و امنیت ملت عراق اعلام می‌کنیم.»
 
ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد شنبه از انجام حملات به مواضعی در خاک سوریه و عراق خبر داد.
 
آمریکا مدعی است که این حملات در اقدامی تلافی‌جویانه نسبت به کشته شدن سه نظامی این کشور در پایگاهی در شمال شرق اردن صورت گرفته‌است.
 
«یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق بامداد شنبه با تایید حمله آمریکا به غرب کشور خود، تصریح کرد که این حملات، ناقض حاکمیت و با هدف تضعیف دولت بغداد در ایجاد ثبات در کشور صورت گرفته‌است.
 
دولت عراق نیز در واکنش به حملات امروز آمریکا به مناطقی در غرب این کشور، تاکید کرد که ائتلاف بین‌المللی از ماموریت و اختیارات محول شده به آن، فراتر رفته و به تهدیدی برای امنیت و ثبات عراق تبدیل شده‌است.
 
در همین راستا، وزارت کشور عراق نیز بعد از ظهر امروز اعلام کرد که در اعتراض به تجاوزات آمریکا به خاک این کشور، کاردار سفارت واشنگتن در بغداد را احضار کرده‌است.
 
 
ارسال نظر