مرگ هولناک ۹۹ نفر در آتش‌سوزی‌های این منطقه

مقامات شیلی دیروز یکشنبه نیز از افزایش شمار قربانیان حریق جنگلی گسترده در این کشور به ۵۱ نفر خبر داده‌اند.
مرگ هولناک ۹۹ نفر در آتش‌سوزی‌های این منطقه
کد خبر : ۵۶۳۷۶

رسانه‌های شیلی اعلام کردند که شمار قربانی‌های آتش‌سوزی‌های اخیر در این کشور به ۹۹ نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رسانه‌های شیلی اعلام کردند که تاکنون دست‌کم ۹۹ نفر در پی آتش‌سوزی در جنگل‌های مناطق مرکزی این کشور جان باختند و صد‌ها نفر نیز همچنان ناپدید هستند.

گابریل بوریک، رییس جمهور شیلی هشدار داد که این کشور با یک «تراژدی بسیار بزرگ» روبرو شده است.

تصاویر پهپادی منطقه وینا دلمار نشان می‌دهد که تمام محله‌های این منطقه در آتش سوخته و ساکنان آن محل زندگی خود را ترک کرده‌اند.

مقامات شیلی دیروز یکشنبه نیز از افزایش شمار قربانیان حریق جنگلی گسترده در این کشور به ۵۱ نفر خبر داده‌اند.

رییس جمهور شیلی پی از آغاز حریق در شهر‌های مرکزی در منطقه والپارایسو در مرکز این کشور، جهت مقابله با آتش‌سوزی و اطفای حریق وضعیت اضطراری اعلام کرد. او همچنین خواستار اعزام نیرو‌های نظامی بیشتری به مناطق حادثه‌دیده که بیش از یک میلیون جمعیت دارد، شده است.

اعلام وضعیت اضطراری در حالی است که کارولینا توها، وزیر کشور شیلی دیشب در نشستی خبری گفت که این کشور از زلزله سال ۲۰۱۰ که بیش از ۵۰۰ نفر را به کام مرگ کشاند، با یکی از تراژدی‌های مرگبار خود روبه‌رو شده است.

از روز شنبه حدود ۹۲ حریق در جنگل‌های سراسر شیلی شعله‌ور بوده است که تیم‌های آتش‌نشانی موفق به مهار ۴۰ مورد شده‌اند. زبانه‌های آتش به دست کم ۴۳ هزار هکتار از جنگل‌های این کشور سرایت کرده است. به گفته رییس جمهور شیلی، مقامات با ظن اینکه دست کم یکی از این آتش‌سوزی‌ها عمداً رخ داده است، در حال تحقیق هستند.

منبع :
مهر
ارسال نظر