جزئیات جدید از پرونده «رضایت خودروی طراوت نوین»

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین از آغاز فرآیند پرداخت مطالبات مردم از شرکت رضایت خودروی طراوت نوین خبر داد و به افرادی که سود‌های کلان دریافت کردند هشدار داد سریعا نسبت به عودت سرمایه‌های مردم اقدام کنند.
جزئیات جدید از پرونده «رضایت خودروی طراوت نوین»
کد خبر : ۵۶۷۲۱

حسین رجبی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به قراردادهای موجود شرکت رضایت خودروی طراوت نوین حدودا ۳۴ هزار قرارداد با این شرکت وجود دارد و بر اساس برآوردهای صورت گرفته این افراد بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به شرکت پرداخت کرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته کل اموالی که به نام مدیر شرکت است در حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان است که این مبلغ نمی‌تواند پاسخگوی پرداخت تمام مطالبات مالباختگان باشد.

وی در خصوص اقدامات دستگاه قضایی استان برای حل این مشکل گفت: جلسات کارشناسی متعددی در این پرونده انجام شده، هچنین نشست‌هایی نیز با نمایندگان مالباختگان به صورت مستمر برگزار می‌شود که امیدواریم با بازگشایی دفتر این شرکت فرآیند پرداخت مطالبات مالباختگان تسریع شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان تصریح کرد: البته نمایندگان مالباختگان باید به صورت قانونی و از طریق دفاتر اسناد رسمی به بازپرس پرونده معرفی شوند.

رجبی بیان کرد: مقرر شد مالباختگان با توجه به حجم زیاد افراد، در گروه‌های ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفره بعد از دریافت پیامک به شرکت مراجعه و ضمن معرفی وکیل خود قرارداد را امضا کنند.

وی افزود: نمایندگانی که توسط مالباختگان معرفی می‌شوند اختیار دریافت پول را ندارند و فقط اختیار سازش و توافق را خواهند داشت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین اضافه کرد: بر اساس اسناد موجود و مطالعه قراردادها، مشخص شد که حدود ۲۰ هزار قرارداد زیر ۲۵۰ میلیون تومان است و این افراد تاکنون هیچ سودی دریافت نکرده‌اند که برای پرداخت تمامی این مطالبات بیش از ۳ هزار میلیارد تومان نیاز است.

رجبی اضهار کرد: افرادی که قصد دارند فقط اصل پول خود را دریافت کنند، می‌توانند از روز شنبه به بازپرس پرونده مراجعه کرده و رضایت خود را برای دریافت اصل سرمایه خوداعلام کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین گفت: با توجه به اقدامات مجموعه قضایی و همراهی هلدینگ امیدواریم از هفته آینده واریزی برای ۱۵۰ نفر از مالباختگان آغاز شود.

رجبی بیان کرد: بیش از ۶۶۰ نفر از سرمایه‌گذارانی که سودهای کلان و میلیاردی دریافت کرده‌اند شناسایی شده‌اند و در هفته گذشته یکی از این افراد بیش از ۱۰ میلیارد تومان از سودهای خود را به شرکت عودت داده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین تاکید کرد: این افراد باید هرچه سریعتر سودهای دریافتی خود را برگرداند، در غیر این صورت ضمن تعقیب کیفری بازداشت خواهند شد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در پرداخت مطالبات مردم از سایر شرکت‌های پیش فروش خودرو نیز گفت: در روزهای گذشته بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان از مطالبات مردم از شرکت‌های پیش فروش خودرو در استان قزوین پرداخت شده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری هرگونه تجمع غیرقانونی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

 
منبع :
ایلنا
ارسال نظر