راهنمای خرید بهترین گوشی موبایل بازار در هر بازه قیمتی

تعداد گوشی‌های جدید و اسم‌ورسم‌دار سامسونگ و شیائومی از یک ماه قبل به اینطرف دورقمی شده است
راهنمای خرید بهترین گوشی موبایل بازار در هر بازه قیمتی
کد خبر : ۵۶۷۳۸

بازار موبایل به لطف عرضه گوشی‌های جدید سامسونگ و شیائومی نسبت به ماه‌های گذشته سروشکل جدیدی پیدا کرده است. عرضه مدل‌های اقتصادی سامسونگ تقریبا از نیمه دی‌ماه امسال آغاز شد و نهایتا در اولین روز‌های بهمن پای پرچمداران جدید کره‌ای به مغازه‌های بازار موبایل و فروشگاه‌های اینترنتی باز شد. در همین حین نسل جدید میان‌رده‌های شیائومی به بازار تزریق شدند و حالا با فروکش کردن تب دلار و آرامشی که آرام‌آرام به بقیه بازار‌ها منتقل می‌شود، فرصت خوبی برای خرید گوشی فراهم شده است. محدود بودن گوشی‌های اقتصادی جدید خبر خوبی برای خریداران موبایل نیست و آنطرف قیمت گوشی‌های قلدر و پرچمدار سامسونگ تا حول‌وحوش ۸۵ میلیون تومان تعیین می‌شود.

جدید‌ترین گوشی اقتصادی بازار موبایل

 گلکسی A05 و گلکسی A05s تنها مدل‌های جدید بازار موبایل محسوب می‌شوند که قابلیت قرار گرفتن در دسته گوشی‌های اقتصادی را دارند. ارقام اعلامی فروشنده‌های موبایل برای گلکسی A15 سامسونگ نسبت به نسل قبلی خودش یعنی A14 از چیزی که فکر می‌کردیم بالاتر است و فعلا فقط خرید گلکسی A05 و گلکسی A05s سامسونگ می‌تواند کمتر از پنج میلیون تمام شود.

قیمت گلکسی A05 الان در بازار موبایل و فروشگاه‌های اینترنتی از حدود چهار میلیون تومان شروع می‌شود و با این پول به ارزان‌ترین نسخه گوشی اقتصادی جدید سامسونگ یعنی نسخه‌ای که از ۶۴ گیگ فضای ذخیره‌سازی و چهار گیگابایت حافظه‌موقت پشتیبانی می‌کند، دسترسی خواهیم داشت.

گلکسی A05 نسخه ۱۲۸ با چهارگیگ فضای ذخیره‌سازی حدود چهار میلیون و ۵۰۰ و گلکسی A05 نسخه ۱۲۸+۶ تا پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

گلکسی A05s نیز که به‌شکل جزیی بهتر از A05 معمولی عمل می‌کند، بسته به فضای ذخیره‌سازی بین پنج میلیون تومان تا شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برچسب خورده است.

گلکسی A05 و A05s اساسا به‌خاطر قرارگرفتن در دسته گوشی‌های اقتصادی بازار، با نمایشگر‌های ساده و ارزانقیمتی به‌اسم PLS LCD روانه بازار شده‌اند و نباید از دوربین و پردازنده آن‌ها انتظار زیادی داشته باشیم.

جدید‌ترین میان‌رده‌های بازار موبایل

بازار موبایل از یک ماه قبل به اینطرف شاهد ورود حداقل هفت میان‌رده اسم‌ورسم‌دار از سامسونگ و شیائومی بوده است.

گلکسی A15 که نسل جدید گوشی‌های پرطرفدار گلکسی A۱X است، می‌تواند مهمترین گوشی سامسونگ در این دسته لقب بگیرد و آنطرف چینی‌ها با عرضه گوشی‌های ردمی نوت 13 به کره‌ای پاتک زدند.

گلکسی A15 سامسونگ بااینکه جانشین A14 پنج، شش میلیونی به‌شمار می‌رود، اما الان با ۱۲۸ گیگ فضای ذخیره‌سازی حداقل شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و اگر روی نسخه ۲۵۶ گیگ دست بگذاریم، با ارقام بالای ۹ میلیون روبرو می‌شویم.

گلکسی A25 همزمان با A15 روانه بازار شد و این یکی نسل بعدی گوشی پرفروش A۲۴ است. دقیقا مثل A15 پیشرفت‌های زیادی از جمله بهبود تراشه اصلی را تجربه می‌کند و کسی که در فکر خرید گلکسی A25 سامسونگ است، باید با بودجه‌ای بین ۹ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۲ میلیون تومان پا به بازار بگذارد.

ردمی نوت 13 شیائومی، اما احتمالا راه موفق ردمی نوت 12 در ایران را پیش‌رو دارد و می‌شود با حول‌وحوش ۹ میلیون تومان سراغش رفت.

ردمی نوت 13 پرو از نمایشگر و دوربین قوی‌تری نسبت به ردمی نوت 13 معمولی برخوردار است و به‌همین خاطر بسته به فضای ذخیره‌سازی چیزی بین ۱۲ میلیون و ۵۰۰ تا حدود ۱۸ میلیون قیمت خورده است.

ردمی نوت 13 پرو پلاس نیز نسبت به ردمی نوت 13 پرو پردازنده بهتری دارد و به‌عنوان برادر بزرگتر گوشی‌های سری ردمی نوت 13، در دسته گوشی‌های ۲۰ تا ۲۱ میلیون قرار می‌گیرد. از پوکو X6 و پوکو X6 پرو هم نباید غافل شویم. مدل‌هایی که نسل قبلی آن‌ها امتحانشان را با موفقیت پاس کردند و اصلا بعید نیست تا چند ماه دیگر به فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌ها در ایران راه پیدا کنند. قیمت پوکو X6 فعلا دست‌کم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و پوکو X6 پرو که قلدر‌تر است، بین ۱۶ تا ۱۷ میلیون قیمت خورده است.

جدید‌ترین پرچمداران بازار موبایل

گلکسی S24 و نسل جدید گوشی‌های سری S24 به‌عنوان جدید‌ترین پرچمداران سامسونگ از ابتدای بهمن امسال راهی بازار شدند. هنوز از نسل جدید پرچمداران شیائومی که سردسته آن‌ها شیائومی 14 اولترا خواهد بود، در بازار خبری نیست و آیفون ۱۳ آخرین سری از گوشی‌های گرانقیمت آیفون است که موفق به عبور از مرحله رجیستری شده است.

گلکسی S24 معمولی که از همه قابلیت‌های S24 اولترا برخوردار نیست، با ۲۵۶ گیگ فضای ذخیره‌سازی و هشت گیگابایت حافظه‌موقت تقریبا ۵۳ میلیون تومان فروخته می‌شود.

گلکسی S24 پلاس که در بخش نمایشگر و دوربین خفن‌تر از S24 معمولی عمل می‌کند، قریب ۶۰ میلیون قیمت خورده است و خود S24 اولترا را که می‌تواند در بخش دوربین برای گوشی‌های گرانقیمت آیفون قد علم کند، بسته به فضای ذخیره‌سازی بین ۶۸ تا مرز ۸۵ میلیون به‌فروش می‌رسد.

منبع :
فرارو
ارسال نظر