ویدیو | این زن ۶۹ ساله مادر خفاش‌هاست !

من ۱۶ سال پیش پناه دادن به خفاش‌ها را شروع کردم، ژانویه بسیار سردی بود که گروهی از خفاش‌ها از طریق کانال‌های تهویه وارد آپارتمان من شدند. این زن گفت که از آن زمان تاکنون ۱۶۰۰ خفاش را نجات داده ام.
ویدیو | این زن ۶۹ ساله مادر خفاش‌هاست !
کد خبر : ۵۷۰۰۳

یک زن ۶۹ ساله در آپارتمان حدود ۶۰ متری خود واقع در شمال غربی لهستان از صد‌ها خفاش نگهداری می‌کند.

باربارا گورچکا، آپارتمان خود را که در طبقه نهم یک ساختمان قرار دارد، به یک پناهگاه و بیمارستان واقعی برای خفاش‌ها تبدیل کرد. این زن با نام مستعار «مادر خفاش» اظهار داشت که این حیوانات بانمک، اجتماعی، بسیار باهوش هستند.

وی گفت: من ۱۶ سال پیش پناه دادن به خفاش‌ها را شروع کردم، ژانویه بسیار سردی بود که گروهی از خفاش‌ها از طریق کانال‌های تهویه وارد آپارتمان من شدند. این زن گفت که از آن زمان تاکنون ۱۶۰۰ خفاش را نجات داده ام.

باربارا که قبلاً به باور‌های رایج در مورد خفاش‌ها اعتقاد داشت، گفت که وقتی اولین خفاش را روی ملحفه دخترش دید، هراسان شد. او افزود: من فکر می‌کردم ویروس هاری در کل آپارتمان پخش شده است. پس از آن حادثه، من همه چیز را در مورد این حیوانات یاد گرفتم، که قابل تحسین هستند و هیچ کس با آن‌ها در معرض خطر نیست.

 

 

خفاش‌ها نه تنها با باربارا زندگی می‌کنند، بلکه روی پوست یا زیر لباسش می‌روند، مانند سیسیل، یک خفاش ماده که بلافاصله پس از زایمان در حالی که مادرش توسط گربه کشته شده بود، نجات یافت.

باربارا می‌گوید: بالی نداشتم که او را در آغوش بگیرم، بنابراین او را روی سینه ام گذاشتم و ضربان قلبم و گرمای پوستم را حس کرد و بعد احساس آشنایی کرد. او اشاره می‌کند که سیسیل هنوز هم هر از گاهی از آپارتمان بازدید می‌کند و از اینکه خفاش‌های دیگری در اینجا هستند حسادت می‌کند.

«مادر خفاش» آنقدر به داشتن خفاش‌ها زیر پیراهنش عادت دارد که گاهی فراموش می‌کند آن‌ها را دربیاورد و با آن‌ها از خانه خارج می‌شود. او می‌گوید: یک بار با یکی از آن‌ها به کلیسا رفتم.

خفاش‌ها خیلی سریع (بعد از دو یا سه روز) رام می‌شوند و نحوه غذا خوردن از کاسه را یاد می‌گیرند.

هنگامی که باربارا به مدارس می‌رود خفاش‌ها را با خود می‌برد تا آگاهی خود را در مورد این حیوانات افزایش دهند و ایده‌های منفی غالب در مورد آن‌ها را از بین ببرند.

زن لهستانی می‌گوید: باید اعتراف کنم که من خفاش‌ها را دوست دارم. شاید او یکی از زیباترین حیوانات نباشند، اما چه گناهی دارند!

منبع :
فرارو
ارسال نظر