خبر جدید درباره چگونگی ثبت نام لاستیک دولتی

علی‌آبادی گفت که شرایط برای دریافت لاستیک دولتی فراهم شده تا متقاضیان بتوانند ثبت نام خود را در سامانه در همین نمایشگاه‌ها انجام دهند.
خبر جدید درباره چگونگی ثبت نام لاستیک دولتی
کد خبر : ۵۹۶۱۵

وزیر صمت از عرضه لاستیک با نرخ مصوب در نمایشگاه‌های بهاره خبر داد و در پاسخ به سؤالی درباره تولید پژو پارس در سال آینده گفت: تلاش می‌کنیم این موضوع حل شود تا کسانی که ثبت نام کردند به محصولی مورد تقاضای خود برسند.

عباس علی‌آبادی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه عرضه مستقیم فروش کالای بهاره در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تولید پژو پارس در سال آینده اظهار کرد: استاندارد‌ها در همه دنیا شناور هستند و ارتقا پیدا می‌کنند و این انتظار وجود دارد که متناسب با رشد استاندارد‌ها در سطح بین‌المللی، استاندارد‌های داخلی هم ارتقا یابد. وزارت صمت هم تلاش خود را بر بهبود کیفیت و استاندارد متمرکز می‌کند.

علی آبادی همچنین درباره نمایشگاه بهاره گفت: تلاش کردیم شرایطی را فراهم کنیم که امسال هم مردم خرید مناسب‌تر و هم فروشندگان فروش بهتری داشته باشند. در همین راستا فروش اعتباری مهم‌ترین موضوعی است که امسال محقق شده است. رقم این اعتبار فعلاً ۲۰ میلیون تومان است، اما این رقم در شان مردم عدد بالایی نیست و تلاش می‌کنیم این رقم افزایش یابد.

وی با بیان اینکه حدود ۳۶۰ نمایشگاه در سراسر کشور دایر شده و تعداد غرفه‌ها در کل کشور بیش از ۳۰ هزار عدد است، گفت: حسن این نمایشگاه این است که امکان نظارت مستقیم را فراهم کرده و مردم هم می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ بر واحد‌های صنفی نظارت کنند.

علی‌آبادی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در این نمایشگاه‌ها لاستیک خودرو را نیز با قیمت مصوب عرضه کنیم، اظهار کرد: همچنین شرایط فراهم شده تا متقاضیان بتوانند ثبت نام خود را در سامانه در همین نمایشگاه‌ها انجام دهند. تولید لاستیک هم وضعیت خوبی در کشور دارد و بهتر هم می‌شود. واردات لاستیک هم بهبود یافت و کسری و ناترازی بازار جبران شده است، اما برخی سودجویان تلاش می‌کنند از التهاب بازار سود ببرند.

این مقام مسئول درباره واردات خودرو نیز گفت: واردات خودرو در حال انجام است و تلاش می‌کنیم از حالت مرحله‌ای و پله‌ای به دائمی تبدیل شود. بخشی از نیاز مردم باید از واردات تامین شود، حتی اگر ناترازی در سلیقه باشد نه کیفیت، این ناترازی باید رفع شود.

وی افزود: بیش از ۶۰ هزار ثبت سفارش انجام شده و این عدد در حال رشد است. همچنین بیش از ۲۲ هزار خودروی وارداتی تحویل یا در حال تحویل به مردم یا در حال پلاک گذاری است، اما عده‌ای به دنبال این هستند که بگویند خودرو وارد نمی‌شود تا خودرو را گران کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
تسنیم
مجله زندگی
ارسال نظر