جدول قیمت خانه در منطقه ۵، پرمعامله‌ترین منطقه تهران

منطقه ۵ یکی از پرمعامله‌ترین مناطق تهران برای خرید و فروش مسکن است که در محدوده غرب و شمال غربی پایتخت واقع شده است. آمار‌های رسمی نشان می‌دهد متوسط قیمت مسکن منطقه ۵ در حال حاضر به حدود ۹۵ میلیون تومان رسیده است. اما برای خرید آپارتمان در منطقه ۵ تهران باید چه بودجه‌ای مد نظر داشت؟
جدول قیمت خانه در منطقه ۵، پرمعامله‌ترین منطقه تهران
کد خبر : ۵۹۷۵۳

منطقه ۵ یکی از مناطق غربی تهران است که بر اساس آمار‌های رسمی هر ماه یکی از پرمعامله‌ترین محدوده‌ها در ملک محسوب می‌شود.

داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد متوسط قیمت این منطقه دی‌ماه ۱۴۰۲، معادل متری ۹۵ میلیون و ۷۲۷ هزار برآورد شده و همچنین در این مقطع یک ماهه چهار هزار و ۴۶۵ فقره معامله آپارتمان در آن انجام شده است. اما متقاضیان برای خرید آپارتمان در منطقه ۵ تهران چه محدوده قیمتی را باید در نظر داشته باشند؟

قیمت آپارتمان در منطقه ۵ تهران
بررسی آگهی‌های مربوط به ۲۰ محله از منطقه ۵ تهران نشان می‌دهد، با کف قیمت حدود دو میلیارد تا دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان در برخی محدوده‌های این منطقه آپارتمان خریداری کرد.

برای مثال قیمت یک آپارتمان ۴۰ متری در منطقه پونک که ساخت آن به سال ۱۳۹۷ بازمی‌گردد، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین مالک آپارتمانی در محدوده صادقیه، قیمت ملک خود را دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تعیین کرده است. ساخت این آپارتمان مربوط به سال ۱۳۹۰ است.

با بودجه بین سه تا چهار میلیارد نیز می‌توان آپارتمان‌هایی کوچک و متوسط متراژ در مناطقی مانند جنت‌آباد و باغ فیض خریداری کرد.

در حال حاضر قیمت آپارتمانی ۲۳ ساله در محله باغ فیض سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برآورده شده و آپارتمان دیگری با ۶ سال عمر بنای متر در جنت‌آباد شمالی سه میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تعیین قیمت شده است.

در این بین با بودجه بالاتر از ۶ میلیارد تومان می‌توان آپارتمان‌هایی بالاتر از ۱۰۰ متر در محدوده‌هایی مانند پونک خرید. آپارتمان‌های لوکس در برخی از مناطق با متوسط قیمت بالاتر، تا ۵۰ میلیارد تومان هم می‌رسد.

جدول قیمت خانه در منطقه ۵، پرمعامله‌ترین منطقه تهران

...

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر