«پسران جهنمی» در همدان شناسایی شدند | سارقان حرفه‌ای از طریق بالکن وارد شدند

سارقان حرفه‌ای از طریق بالکن وارد واحد‌های طبقه نخست بدون حفاظ، شده و همچنین توپی قفل خانه را تخریب کرده و وارد خانه می‌شدند.
«پسران جهنمی» در همدان شناسایی شدند | سارقان حرفه‌ای از طریق بالکن وارد شدند
کد خبر : ۵۹۷۸۱

رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: اعضای باند سرقت از منازل که به نام گروه «پسران جهنمی» فعالیت می‌کردند با تلاش دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان همدان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی اسدبیگی با اعلام این خبر افزود: پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر چندین فقره سرقت از منازل در مناطق میانی و بالای شهر همدان رسیدگی به این موضوع در دستور کار ویژه پلیس قرار گرفت.

وی گفت: سارقان غیر بومی با شناسایی خانه‌هایی که اعضای خانواده در آن حضور نداشتند، با روش بالکن روی، توپی زنی و شکستن در خانه وارد منزل شده و پول نقد، طلاجات و اثاثیه منزل را به سرقت می‌بردند.

رییس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان ادامه داد: آن‌ها اقدام به سرقت از خانه‌هایی که برای مدت طولانی لامپ هایشان خاموش بود، کرده یا برای اطمینان از خالی بودن منزل، زنگ آیفون را چندین بار فشار داده و در صورت دریافت نکردن پاسخ، وارد منزل می‌شدند.

سرهنگ اسدبیگی خاطرنشان کرد: سارقان حرفه‌ای از طریق بالکن وارد واحد‌های طبقه نخست بدون حفاظ، شده و همچنین توپی قفل خانه را تخریب کرده و وارد خانه می‌شدند.

وی افزود: تیم‌های پلیس آگاهی همدان سارقان را شناسایی کرده و آن‌ها را پیش از سرقت از یکی از منازل مسکونی، در اقدامی غافلگیرانه به دام انداختند.

رییس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان اظهار داشت: این سه سارق ۱۹ تا ۲۱ ساله ساکن یکی از استان‌های غربی هستند که به ۱۳ فقره سرقت در همدان اعتراف کردند همچنین این افراد در استان ایلام نیز سرقت‌هایی انجام داده‌اند.

سرهنگ اسدبیگی افزود: این افراد اموال مسروقه را در شهر محل سکونت خود به فروش رساندند، بنابراین دستگیری مالخر نیز در دستور کار پلیس آگاهی قرار دارد.

وی از شهروندان خواست برای پیشگیری از سرقت در گام نخست از نگهداری وجه نقد و طلاجات در منزل پرهیز کنند چرا که خانه محل امنی برای نگهداری زیور آلات و وجه نقد نیست.

اسدبیگی تاکید کرد: مجهز کردن بالکن طبقه اول به حفاظ و نرده فلزی، نصب نرده آکاردئون برای درب منزل، استفاده از قفل‌های کتابی، نصب دوربین و دزدگیر به تمام شهروندان توصیه می‌شود.

مجله زندگی
ارسال نظر