فال حافظ متولدین ماه‌های مختلف دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

فال حافظ از قدیم بین خانواده‌هایی ایرانی مرسوم بوده است. فال حافظ گذری است بر احوالات روز که تنها پیش بینی می‌کند آنچه که در ذهن می‌سازیم. فال حافظ به‌معنی استفاده از دیوان حافظ برای برای پیش‌گویی سرنوشت است.
فال حافظ متولدین ماه‌های مختلف دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر : ۵۹۸۸۰

برای دیدن فال حافظ خود از این صفحه دیدن کرده و از اتفاقات احتمالی روز خود مطلع شوید.

فال حافظ از قدیم بین خانواده‌هایی ایرانی مرسوم بوده است. فال حافظ گذری است بر احوالات روز که تنها پیش بینی می‌کند آنچه که در ذهن می‌سازیم. فال حافظ به‌معنی استفاده از دیوان حافظ برای برای پیش‌گویی سرنوشت است.

یکی از باور‌های کهن و عمومی ایرانیان، فال حافظ یا بد زدن با دست‌آویزی به رویداد‌ها و اشیاء گوناگون بوده‌است. فال حافظ شیرازی دوشنبه ۲۱ اسفند به نیت ماه‌های مختلف به همراه تفسیر و معنی آن آورده شده است. گرچه نمی‌توان بر پایه فال حافظ برنامه ریزی کرد، اما خواندن فال حافظ هر روز ماه‌ها نوعی سرگرمی است که می‌توانید آن را در گوشه ذهن خود نگهدارید.


که کشم رخت به میخانه و خوش بنشینم

جام می‌گیرم و از اهل ریا دور شوم

یعنی از اهل جهان پاکدلی بگزینم


تعبیر فال حافظ:

 
تفسیر فال حافظ امروز شما نشان می‌دهد افراد دورو و بداندیش شما را احاطه کرده اند، سعی کنید تا آنجا که امکان دارد از آن‌ها دور شوید. نشست و برخاست با این افراد باعث گرفتاری و سختی‌های زیادی خواهد شد. برای رسیدن به آرامش دل از یاد خداوند غافل نشوید و به او توکل داشته باشید. در برابر سختی و رنج صبوری پیشه کنید که به زودی روز‌های سخت به پایان خواهد رسید.

فـال حـافـظ متولدین اردیبهشت
من که از آتش دل، چون خم می‌در جوشم


مهر بر لب زده خون می‌خورم و خاموشم

قصد جان است طمع در لب جانان کردن

تو مرا بین که در این کار به جان می‌کوشم

تـعـبـیـر فال حافظ:

تفسیر فال حافظ امروز شما نشان می‌دهد انسانی بسیار صبور و خوددار هستی. از درون پرهیاهوی شما و سوز و گدازی که در دل داری هیچ کس باخبر نیست. خودت هم خوب می‌دانی که قصد انجام کار بسیار بزرگی را داری، پس سختی راه امری است عادی، چرا که هرچه هدف بزرگتر باشد، رسیدن به آن سخت‌تر است، اما از لطف و مرحمت خدا غافل مشو چراکه او در انجام این کار تو را یاری خواهد کرد.

 

فـال حـافـظ متولدین خرداد
سال‌ها دفتر ما در گرو صهبا بود

رونق میکده از درس و دعای ما بود

دل چو پرگار به هر سو دورانی می‌کرد

واندران دایره سرگشته پا بر جا بود

تـعـبـیـر فال حافظ:

فال حافظ امروز شما نشان می‌دهد از سرگردانی خسته شده‌ای. اکنون وقت آن است که برای آینده‌ات برنامه‌ریزی کنی و از این شاخه به آن شاخه پریدن دست برداری تا به آرزوهایت برسی.

 

فـال حـافـظ متولدین تیر

اگر شراب خوری جرعه‌ای فشان بر خاک

از آن گناه که نفعی رسد به غیر چه باک

 برو به هر چه تو داری بخور دریغ مخور

که بی‌دریغ زند روزگار تیغ هلاک

تـعـبـیـر فال حافظ:

فال حافظ امروز شما می‌گوید به دیگران کمک کن تا در صورت نیاز به یاری تو بشتابند. فقط به فکر منفعت خودت مباش و سود دیگران را نیز در نظر بگیر. حسرت گذشته‌ها را خوردن و حرص زدن برای آینده فقط امروز تو را تلخ می‌کند پس از زندگی لذت ببر و خود را گرفتار غم‌های بیهوده نساز.

فـال حـافـظ متولدین مرداد
گفتم غم تو دارم گفتا غمت سر آید

گفتم که ماه من شو گفتا اگر برآید

گفتم ز مهرورزان رسم وفا بیاموز

گفتا ز خوبرویان این کار کمتر آید

تـعـبـیـر فال حافظ:

تفسیر فال حافظ شما می‌گوید با کسی گفتگویی داشته‌ای که از بابت آن ناراحت و دلگیر شده‌ای، ولی صبر کن که او از گفته خود پشیمان خواهد شد و به سوی تو بازخواهد گشت و همیشه در خاطر داشته باش که روزگار به یک پایه نمی‌چرخد.

فـال حـافـظ متولدین شهریور

ای سرو ناز حسن که خوش می‌روی به ناز

عشاق را به ناز تو هر لحظه صد نیاز 

از طعنه رقیب نگردد عیار من.

چون زر اگر برند مرا در دهان گاز

تـعـبـیـر فال حافظ:

فال حافظ امروز شما نشان می‌دهد قدر موقعیت خوب خود را در زندگی بدان و نسبت به دیگران مهربان و متواضع باش. برای گذر از سختی‌ها و رسیدن به اهداف با گام‌های استوار قدم برداشته و از کنایه و طعنه‌های حسودان هراسی نداشته باش.

فـال حـافـظ متولدین مهر
از دیده خون دل همه بر روی ما رود

بر روی ما ز دیده چه گویم چه‌ها رود

ما در درون سینه هوایی نهفته ایم

بر باد اگر رود دل ما زان هوا رود

تـعـبـیـر فال حافظ:

فال حافظ امروز شما این تفسیر را دارد که رازی در دل نهفته داری و از درد عشقی رنج می‌بری که تو را بیمار و بی‌قرار کرده است. نهایت تلاش خود را در این راه کرده‌ای و کمترین نتیجه‌ای تا کنون به دست نیاورده‌ای. بدان که اگر با دل پاک و نیت صادق از خدا مدد بخواهی، آن یگانه تو را یاری خواهد کرد.

فـال حـافـظ متولدین آبان

مشتاقم از برای خدا یک شکر بخند

طوبی ز قامت تو نیارد که دم زند

زین قصه بگذرم که سخن می‌شود بلند

تـعـبـیـر فال حافظ:

فال حافظ امروز شما نشان می‌دهد دلتنگ کسی هستی که در دلت جایگاه ویژه‌ای دارد و هیچ‌کس و هیچ‌چیز نمی‌تواند جای او را برای شما پر کند، دلت حتی برای یک لبخند او نیز تنگ شده است. ان‌شاءالله که به زودی دلتنگی تان برطرف شود.

فـال حـافـظ متولدین آذر
سحرم هاتف میخانه به دولتخواهی

گفت بازآی که دیرینه این درگاهی

همچو جم جرعه ما کش که ز سر دو جهان

پرتو جام جهان بین دهدت آگاهی

تـعبـیـر فال حافظ:

تفسیر فال حافظ شما می‌گوید با بکارگیری عقل و درایت به نتیجه مطلوبی خواهید رسید. از تصمیمات عجولانه و در لحظه خودداری کنید و در انجام کار‌های بزرگ با افراد متخصص و مورد اعتماد مشورت کنید. به تنهایی نمی‌توانید از موانعی که سر راه قرار دارد عبور کنید، غرور را رها کنید و برای دستیابی به آرزو‌ها و اهداف خود تلاش کنید.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر