جزئیات جدید از حادثه شب گذشته در متروی تهران | خطای انسانی بود

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که حادثه شب گذشته متروی تهران، خطای انسانی بوده است.
جزئیات جدید از حادثه شب گذشته در متروی تهران | خطای انسانی بود
کد خبر : ۶۰۰۰۴

معاون شهردار تهران درباره حادثه شب گذشته در خط دوی متروی تهران و استعفای مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه توضیحاتی ارائه کرد.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد خبر استعفای مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفت: در مورد موضوع مدیرعامل بهره‌برداری باید بگویم که دیروز و امروز سرکار است، اما سرماخوردگی شدید دارد و حتی خود من در سفر به چین، هم در چین و هم ایران در بیمارستان بستری شدم و آقای زاکانی نیز زیر سرم رفتند.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که حادثه شب گذشته متروی تهران، خطای انسانی بوده است.

محسن هرمزی، معاون شهردار تهران و معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران در مورد حوادث اخیر مترو گفت: در مورد اتفاقات در شرکت بهره‌برداری مترو دو گزارش در مورد پله برقی و تجهیزات آماده کردیم و امسال اورهال ۲۹ رام قطار «ای‌سی» و «دی‌سی» بوده و تا حالا سه رام «دی‌سی پلاس» اورهال شده است و ۱۹ قطار «ای‌دسی» هم اورهال شده است؛ اما در مورد قطار‌های «دی‌سی» تجهیزات آن‌ها عمدتا اروپایی است که قابلیت تامین سخت است و باید با واسطه‌های مختلف این کار را انجام دهیم و، چون روش تامین محرمانه است، حاضر هستیم در مورد قطعات «دی‌سی» گزارش را به همه اعضای شورای شهر بدهیم.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه بر کسی پوشیده نیست که همت مدیران شهری بر توسعه حمل و نقل گذاشته شده است؛ اما ما با یک عقب‌ماندگی روبرو هستیم و انبار‌های خالی بر کسی پوشیده نیست، گفت: در چهار سال قبل از ما قطار‌ها اروهال نشده بودند و شاهد انباشتگی حاصل عدم مدیریت صحیح و عدم اختصاص منابع بودیم و در حد بضاعت خودمان اقدام کردیم؛ باید مشکلاتی که کشور برای خرید خارجی دارد را در نظر بگیریم به گونه‌ای که برای یک قطعه باید شش کشور را طی کنیم و منکر مشکلات و کاستی‌ها نیستم.

او ادامه داد: ۱۲۳۸ پله برقی داریم و تا قبل از این دوران هیچ پله‌ای اورهال و سرویس نشده بود؛ اما در این دوره ۱۶۸ پله جنرال سرویس شد و ۲۵ پله اروهال شده و همه پله‌ها به سیستم توقف خودکار مجهز شده است و تقریبا در این دروه ۴۲۹۷ میلیارد تومان تخصیص شد و درصد زیادی را برای خرید قطعات صرف کردیم؛ اما مشکلات در ثبت قطعات سبب شده است که دچار مشکلاتی باشیم و برای سال آینده ۲۵ رام قطار باید اورهال شود.

هرمزی با بیان اینکه در حوزه خرید قدیم و تولید واگن ملی اقدامات خوبی انجام شده است، اما در مورد داستان خرابی‌های اخیر باید بگویم که بخشی به خاطر نقص سیستم و بخشی به علت خطای انسانی است، گفت: راهبر‌های ما ازخودگذشتگی کردند و دچار خستگی شدند و ما هم تنگنا‌های اقتصادی و هم سرویس مضاعف کاری از آن‌ها می‌خواهیم.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه شب گذشته خطای انسانی رخ داد و این خطا علارغم اینکه همه راهبر‌های ما پای کار هستند؛ اما قطار روی سوزن در حال باز شدن، حرکت کرده که سبب شده دو چرخ خارج شود که ربطی به سیستم مدیریت نداشت و همه کمک کردند.

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد خبر استعفای مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو نیز گفت: در مورد موضوع مدیرعامل بهره برداری باید بگویم که دیروز و امروز سرکار است، اما سرماخوردگی شدید دارد؛ حتی خود من در سفر به چین هم در چین و هم ایران در بیمارستان بستری شدم و آقای زاکانی هم زیر سرم رفتند.

هرمزی با اشاره به تحریم مسعود درستی توسط دولت کانادا گفت: البته آقای درستی جای تبریک دارد که تحریم شدند و نشان می‌دهد که درست حرکت می‌کنیم و در مورد سخنان وی در مورد عدم تخصیص منابع مالی به مترو باید بگویم که من با آقای درستی، موضوع را چک کردم و مصاحبه ایشان را هم دیدم، اما در این دوره تخصیص و منابع به خوبی بوده و سخنان مدیرعامل بهره‌برداری مترو ناظر به دوره گذشته بود است. البته صادقانه ما برای حوزه تجهیزات ثابت و متحرک و بخشی هم غیرنقدی گرفتیم و تبدیل این هزار میلیارد به نقد زمانبر است.

مهدی چمران نیز در جریان سخنان هرمزی معاون شهردار تهران گفت: من به سخنان مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو در مصاحبه انتقاد کردم و شنیدم که استعفا داده که آقای هرمزی این موضوع را رد کرد.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
منبع :
ایسنا
مجله زندگی
ارسال نظر
نظرات بینندگان
شهروند
ارسالی در
آقا ما هیچی ازشما نمی خوایم !!!!!فقط فاجعه زیست محیطی با خودتان به ایران نیاورید !!!! سرما خوردگی شدید و بد حالی و زیر سرم رفتن و ...... قابل توجه وزارت بهداشت و درمان