نظر وینفرد شفر درباره دربی | این بازی آسان‌ترین مبارزه برای استقلال در ۱۰ سال اخیر است

سرمربی سابق استقلال گفت: اوسمار ویرا انگیزه زیادی برای این بازی دارد، اما از سوی دیگر فشار زیادی را تحمل می‌کند چرا که در صورت باخت در این بازی انتقاد‌ها بر علیه او آغاز می‌شود.
نظر وینفرد شفر درباره دربی | این بازی آسان‌ترین مبارزه برای استقلال در ۱۰ سال اخیر است
کد خبر : ۶۰۰۱۲

وینفرد شفر، سرمربی سابق استقلال گفت: پرسپولیس برای دربی پیش رو مشکلات زیادی دارد.

گزیده‌ای از صحبت‌های وینفرد سفر سرمربی سابق استقلال درخصوص دربی ۱۰۳ و شرایط استقلال و پرسپولیس را با ایران ورزشی می‌خوانید: 

  • در ابتدا باید بگویم که دربی ایران بزرگ‌ترین دربی در آسیا محسوب می‌شود چرا که هر دو تیم هواداران زیادی دارند و این هواداران جذابیت دربی را بیشتر می‌کنند.
  • زمانی که من کارم را با استقلال شروع کردم، تیم شرایط خیلی بدی داشت و موقعیت خوبی در جدول نداشت، اما ما بازی به بازی بهتر شدیم. من در دربی اول بازنده بودم، در آن دربی ما با یک گل از حریف شکست خوردیم، اما می‌دانستم که دربی بعدی را پیروز می‌شویم، چون همه اعضای تیم می‌دانستند که تیم شرایطی بهتر از گذشته دارد و دیگر ترسی از پرسپولیس نداشتند. بازیکنان شجاعت‌شان را پیدا کرده بودند و می‌خواستند به هواداران ثابت کنند که ما با قدرت برگشتیم.
  • قبل از حضور در دربی، پرسپولیس ۳ بار قهرمان لیگ برتر شده بود و چیز جدیدی برای بدست آوردن نداشت و در واقع آن‌ها بیشتر نگران از دست دادن جایگاه‌شان بودند.
  • {پرسپولیس برانکو} آن‌ها به سبک همیشگی برانکو (سرمربی وقت پرسپولیس) جنگنده بازی می‌کردند و همین جنگندگی باعث پیروزی‌شان می‌شد. در واقع پرسپولیس با همین سبک توانست چند سال قهرمان لیگ شود و در لیگ قهرمانان آسیا هم موفق باشد.
  • قبل از آن بازی همه از جمله رئیس باشگاه نگران نتیجه بازی بودند و به من می‌گفتند که دربی بازی بسیار سختی است، ولی من تجربه بازی رفت را داشتم و بر اساس این تجربه به آن‌ها گفتم که شما اشتباه می‌کنید، دربی بازی آسانی است! و تیمی که بیشتر انگیزه داشته باشد، می‌تواند برنده این بازی مهم باشد.
  • ۱۰ درصد توانایی و قابلیت‌های فردی و ۹۰ درصد ذهنیت و روحیه بازیکنان باعث پیروزی در دربی می‌شود. ذهنیت مهم‌ترین نکته برای پیروزی در دربی است. بازیکنان باید باور کنند که می‌توانند در این بازی پیروز از زمین خارج شوند.
  • {نتیجه دربی ۱۰۳} شرایط دربی پیش رو شبیه به همان دربی است. استقلال در حال حاضر مشکلات زیادی دارد که البته این مشکلات بین بازیکنان و مربیان تیم نیست بلکه با مدیریت فاجعه‌بار مدیرعاملش دچار مشکلاتی شده. آن‌ها می‌دانند که فقط می‌توانند بر روی شجاعت و توانایی‌های خودشان حساب کنند و به جز این هیچ راه دیگری برای پیروزی در این دیدار ندارند.
  • از نظر من این دربی آسان‌ترین دربی برای استقلال در ۱۰ سال اخیر است. اما به هر حال بازیکنان استقلال محکوم به برد هستند؛ اگر باور کنند که هیچ ترسی از حریف ندارند و باید این بازی را ببرند، می‌توانند برنده از زمین خارج شوند.
  • پرسپولیس برای دربی پیش رو مشکلات زیادی دارد و آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا و حتی لیگ برتر، نتایجی که مورد نظرشان بود را نگرفتند و در حال حاضر هم بر روی نیمکت مربیان با تغییراتی مواجه شدند و دستیار تیم (اوسمار ویرا) در حال حاضر مسئولیت سرمربیگری تیم را برعهده گرفته. او برای رسیدن به نتیجه نیاز به زمان دارد و می‌خواهد در دربی خودش را نشان دهد.
  • اوسمار ویرا انگیزه زیادی برای این بازی دارد، اما از سوی دیگر فشار زیادی را تحمل می‌کند چرا که در صورت باخت در این بازی انتقاد‌ها بر علیه او آغاز می‌شود.
تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر