معلمان بازنشسته همچنان منتظر بماند | خبری از واریز پاداش پایان خدمت نیست

معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ که از بازنشستگی آنان ۱۴ ماه می‌گذرد هنوز خبری از واریز پاداش پایان خدمت آنان نیست؛ گرچه امتیاز رتبه‌بندی معلمان در حقوق بازنشستگی اکثرا لحاظ نشده یا کم اثر بوده است.
معلمان بازنشسته همچنان منتظر بماند | خبری از واریز پاداش پایان خدمت نیست
کد خبر : ۶۰۳۰۳

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت که تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است، به محض تأمین توسط خزانه، آمادگی پرداخت ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت را داریم. معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.

نباید از یاد برد هر شغل، تکلیفی را بر گردن کارفرما ایجاد می‌کند، تا علاوه بر تامین مخارج روزمره زندگی، هزینه‌های دوران بازنشستگی را نیز تضمین کند. با این فرض، آیا سزاوار است در حاتم بخشی‌های بی در و پیکری که انجام می‌پذیرد، معلمان و اقشار مشابه، در دریافت سنوات خدمتی هم با چنین بی‌مهری‌هایی مواجه شوند؟

شایسته است که گزارشی از سنوات پرداختی همه کارمندان دولت ارائه شود تا مشخص شود؛ این روش برای همه‌ی سازمان‌ها همین‌طور هست یا به صورت معنادار فقط معلمان را در بر می‌گیرد؟

مطلب مهمتر اینکه آیا نباید حداقل ارزش ریالی وجوه به روز محاسبه گردد؛ که اگر احیانا قصوری در تامین اعتبار و واریز در کار است از جیب بازنشسته نبوده و ضرر و زیان حاصله متوجه او و سبد خانواده‌اش نگردد و همچنین تلنگری برای متولیان امر باشد تا آن‌ها هم با سهیم بودن در خسارت پیش آمده در اجرای امور کوشاتر باشند.

منبع خبر : زیرنویس نیوز

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر