داستان ماهی سفید ۵۱ میلیونی مازندران چیست؟

مدیر کل شیلات مازندران اعلام کرد: روز‌های اخیر فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که ماهی در بازار مازندران به قیمت غیر مجاز به فروش رفته است.
داستان ماهی سفید ۵۱ میلیونی مازندران چیست؟
کد خبر : ۶۰۳۲۷

قاسم کریم زاده در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار ایسنا با اشاره به ویدئویی که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده و قیمت یک ماهی تازه صید شده را ۵۱ میلیون تومان اعلام می‌کند، اظهار کرد: انتشار ویدئویی در فضای مجازی از فروش یک نوع ماهی آزاد به قیمت ۵۱ میلیون تومان در بازار واکنش‌های زیادی از نامتعادل بودن قیمت‌ها در بازار ماهی‌فروشان را به دنبال داشت.

وی گفت: با پایش انجام شده مشخص شد که این نوع ماهی از نوع آزاد بوده و در بازار ماهی‌فروشان توسط صیادان غیرمجاز خرید و فروش شده است.

کریم زاده با بیان اینکه شیلات متولی اتحادیه‌های صیادان پره است و ناظران شیلاتی روند صید ماهیان را ارزیابی می‌کنند، افزود: ماهی به فروش رفته از گونه‌های کمیاب خزری بوده که به قیمت غیرمجاز به فروش رفته است.

مدیرکل شیلات مازندران با تاکید بر اینکه یگان حفاظت شیلات در صورت مشاهده، با هرگونه خرید و فروش غیرمجاز برخورد می‌کند، تصریح کرد: مردم هرگونه خرید و فروش غیرمجاز را به ادارات شیلات سراسر استان گزارش کنند.

لازم به ذکر است، از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیش از دو میلیارد قطعه انواع ماهیان خاویاری در استان تولید شده است. همچنین ۴ هزار صیاد مجاز در مازندران در اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی پره (صید با تور) فعالیت می‌کنند.

تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان را با نصب اپیلکیشن خبرخوان گردون به سهولت دنبال کنید.
مجله زندگی
ارسال نظر